Niebiescy rozbili beniaminka ze Starowic

0

Ekipa przy sztucznym świetle jupiterów została rozbita w meczu wyjazdowym przez gospodarzy spotkania i 14-krotnego mistrza Polski, Ruch Chorzów. Wygrana z beniaminkiem pozwoliła zespołowi ze Śląska powrócić na podium trzeciej ligi, natomiast drużyna spod Grodkowa znajduje się na ostatnim miejscu z dorobkiem czterech punktów.

Jako pierwsi do ataku ruszyli gospodarze. W 6. minucie do bramki trafił Idzik. Łatwo zdobyty gol zapowiadał, że na ul. Cichej w Chorzowie Niebiescy urządzą sobie strzelaninę. Tymczasem po kwadransie przyjezdni doprowadzili do remisu 1:1, do bramki z rzutu wolnego trafił Nowacki. Niecały kwadrans później gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, Winciersz znajdował się akurat pod bramką i oddał strzał z bliska. W 37. minucie ponownie wyrównał Nowosielski, lecz jeszcze przed przerwą Niebiescy wyszli na prowadzenie, do bramki tym razem trafił Iwan. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:2.

Po zmianie stron zawodnicy ze Śląska musieli dostać prawdziwą reprymendę od trenera. Po wznowieniu gry jako pierwszy trafił Sikora, zawodnik trafił po wykonaniu stałego fragmentu gry. Zdobyta czwarta bramka sprawiła, że przyjezdni ze Starowic wyraźnie stracili ducha walki. W 52. minucie Rakowski ze Starowic zdobył bramkę samobójczą. Ostatnie dwa trafienia dołożyli Lechowicz i Tsuleiskiri. Mecz zakończył się wynikiem 7:2.

Za tydzień w sobotę (23.11) Starowice podejmować będą aktualnego lidera w tabeli – Śląsk II Wrocław. Początek spotkania o godzinie 13:30.

Ruch Chorzów – LZS Starowice Dolne 7:2 (3:2)
Mariusz Idzik 6′, Mateusz Iwan, 42′,  Patryk Sikora, 48′ Bartłomiej Rakowski (sam.) 52′  Mateusz Lechowicz, Giorgi Tsuleiskiri 87′ Mateusz Winciersz 29′ -Marcin Nowacki 15′, Leszek Nowosielski, 37′.

Ruch Chorzów: T. Nowak – Kowalski (63′ Lechowicz), Iwan, Mokrzycki, Bartolewski -Sikora (80′ J. Nowak), Duchowski – Paszek, Foszmańczyk (68′ Podgórski), Winciersz -Idzik (75′ Tsuleiskiri).

LZS Starowice Dolne: Majchrowski – Sikorski, Sacha (46′ Poważny), Cichocki, Rakowski – Bonar (67′ Kobylnik), Pietrakowski (67′ Gos) – Horański, Nowacki, Nowosielski (61′ Szydziak) – Stencel.

Żółte kartki: Poważny, Kobylnik, Sikorski (LZS).