Piąta wygrana Orlika. Dziewiątka pokonana w Brzegu

0

W 9. kolejce przed własną publicznością brzeski Orlik odniósł piąte zwycięstwo z EUCO-UKS Dziewiątka Legnica. Mecz z pozoru mógł wydawać się łatwym, ale w niektórych fragmentach gry przyjezdni z Dolnego Śląska mogli przysporzyć gospodarzom wielu problemów.

Od pierwszych minut to gospodarze dyktowali warunki gry na parkiecie, choć rywale z Legnicy na dłuższą metę nie chcieli pozwolić na dużą stratę. W 18. minucie Orlik prowadził 7:3, ale kolejne minuty były kluczowe dla pierwszej części spotkania. Gospodarze wprawdzie do końca pierwszej części trafili jeszcze pięciokrotnie do bramki przyjezdnych, ale zawodnicy Dziewiątki nie chcieli być gorsi i zmniejszyli ostatecznie straty do jednej. Pierwsza odsłona zakończyła się prowadzeniem brzeżan 12:11.

Po zmianie stron Marcyniuk wziął na barki grę swojego zespołu. Rozgrywający aż sześć razy pokonał bramkarza gości w drugiej połowie i był najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy, którzy nadrobili zaległości i przez większość drugiej połowy prowadzili z bezpieczną zaliczką, wynoszącą przeważnie trzy bramki. Niebezpiecznie mogło się zrobić w 51. minucie przy stanie 21:20, ale w końcówce podopieczni Piecha otrząsnęli się i utrzymali prowadzenie do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 27:24.

Za tydzień w sobotę (23.11) brzeżanie zagrają na wyjeździe z TS Zew Świebodzin, dziesiątym zespołem obecnych rozgrywek. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Orlik Brzeg – Dziewiątka Legnica 27:24 (12:11)

Orlik Brzeg: Oleksyn, Jarosz, Kania – Młotkowski, Białożyt, Kurus 3, Stypiński 4, Marcyniuk 8, Ogorzelec 3, Wojcieszek 1, Turyniewicz 1, Kołodziejczyk 1, Piech 3, Sendra 1. Karne 3/3. Kary 6. min. Trener Michał Piech.

Dziewiątka Legnica: Wojtusik, Koch – Maliński 1, Król 5, Gorczyca 1, Turalik 2, Szyba 2 Kuryło 1, Myśluk 2, Serwatyński 8, Piotrowicz 1 Jedlecki, Stańko. Karne 4/3. Kary 6. min. Trener Tomasz Majchrzyk.