PSP6 w Brzegu wśród najlepszych szkół Województwa Opolskiego

0
Przesdtawiciele PSP nr 6 w Brzegu i I LO w obecności Opolskiego Kuratora Oświaty

29 listopada 2019 roku w Namysłowie odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół województwa opolskiego Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny   2018/2019. Gospodarzem tegorocznej gali była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Opolski Kurator Oświaty p. Michał Siek, starosta Namysłowski p. Konrad Gęsiarz, burmistrz Namysłowa p. Bartłomiej Stawiarski, Skarbnik Szkolnego Związku Sportowego p. Zbigniew Stachowski, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół, które zostały sklasyfikowane w kategoriach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży i Licealiady na miejscach od 1 do 6.


Wśród najlepszych sportowców naszego województwa nie mogło zabraknąć przedstawicieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im Tadeusz Kościuszki w Brzegu, którzy już od kilku lat systematyczne klasyfikowani są w ścisłej czołówce. Na tegorocznej uroczystości naszą placówkę reprezentowali dyrektor szkoły p. Anna Krokosz, wicedyrektor p. Dariusz Ilów, nauczyciel wych. fizycznego p. Dariusz Żak i uczennica Julia Mikuła, którzy z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty, przedstawicieli zarządu Szkolnego Związku Sportowego i lokalnych władz samorządowych odebrali w imieniu całej społeczności szkolnej dwa ogromne puchary : za zajęcie  III miejsca w kategorii Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych (na 284 sklasyfikowane szkoły) i za uzyskanie II miejsca w Kategorii Młodzieży Szkół Podstawowych (na 274 sklasyfikowane szkoły).

Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu

W uroczystej gali wzięli również udział przedstawiciele szkół średnich naszego miasta Brzegu, a mianowicie nauczyciele i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu – nauczyciel wych. fizycznego p. Beata Czyż i uczennice Julia Szklarz, Kamila Stachera, Nicola Stachera (absolwentki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu), które odebrały wspaniały puchar za zajęcie II miejsca w kategorii Licealiady Szkół Średnich.

Ogromne podziękowania dla wszystkich nauczycieli i uczniów, którzy po raz kolejny swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do tak ogromnego sukcesu brzeskich szkół.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA  OD MIEJSCA1 DO 6:

Igrzyska Dzieci
SP nr 4 Namysłów – 713 pkt.
PSSP nr 5 Krapkowice – 675 pkt.
PSP nr 6 Brzeg – 646 pkt.
PSP nr Opole – 639 pkt.
SP nr 1 Nysa – 590pkt.
SP nr 10 Nysa – 571pkt.

Igrzyska Młodzieży
PSP nr 19 Kędzierzyn – Koźle – 727 pkt.
PSP nr 6 Brzeg – 636 pkt.
PSP nr 12 Kędzierzyn – Koźle – 511 pkt.
PSP nr 5 Opole -503pkt.
PSP nr 1 Olesno –486 pkt.
PSSP nr 5 Krapkowice – 470 pkt.

Licealiada
ZSiPO Nysa – 882 pkt.
I LO Brzeg- 605 pkt.
ZSEiO Olesno – 594 pkt.
ZS 1 Kędzierzyn – Koźle- 580 pkt.
PLO II Opole -531pkt.
ZSL – T Kluczbork – 514 pkt.
Szkolny Związek Sportowy w Brzegu

                                                                                                                 Dariusz Ilów