Wygrana i Karne! Orlik zgarnia dwa punkty w Nowej Soli

0

W wyjazdowym spotkaniu 12. kolejki pierwszy raz w tym sezonie o losie spotkania, w którym rozgrywał Orlik Brzeg musiały zadecydować rzuty karne i podział punktów. Brzeżanie mogą mówić o dużym wyczynie i wysiłku, zwłaszcza, że do Nowej Soli pojechali tylko w dziesięcioosobowym składzie, podczas gdy gospodarze mieli do dyspozycji kompletną kadrę.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy, wyrównana walka trwała jedynie do ósmej minuty. Przy stanie 3:3 Trójka Nowa Sól wyszła na prowadzenie po chwili z różnicy jednej bramki gospodarze obieli trzybramkowe prowadzenie. Podopieczni Piecha nie odpuszczali i w pierwszej połowie byli bliscy, by ponownie doprowadzić do remisu w 19. minucie, ale przy stanie 9:8 to gospodarze ponownie wzięli grę górą i spokojnie wygrali pierwszą połowę 16:12.

Po zamianie stron przez większość drugiej połowy lepsi byli zawodnicy z Nowej Soli. Brzeżanie mimo okrojonego składu uwierzyli w siebie w 50. minucie. Przy stanie 23:20 nie pozwolili rywalom na oddanie rzutu na swoją bramkę, mało tego dzięki trzem celnym trafieniom z rzędu Kurusa, Ogorzelca i Piecha doprowadzili do remisu 23:23. Walka na „noże” trwała do ostatnich minut spotkania o czym świadczy końcówka, gdzie oba zespoły zdobyły jedynie po jednej bramce i starali się nie doprowadzić do straty. W 54. minucie Trójka wyszła na jednobramkowe prowadzenie, ale dwie minuty później bramkę na wagę remisu rzucił Ogorzelec.

Gra w regulaminowym czasie zakończyła się remisem 24:24, to oznaczało że wszystko rozstrzygną karne. Bezkonkurencyjni byli w nich zawodnicy Orlika, którzy wygrali 1:3, to oznacza, że na konto brzeżan wpłynęły dwa cenne punkty, a gospodarzy jeden.

W Przyszłą sobotę (14.12) Orlik zagra ostatnie spotkanie w tym roku. Przed własną publicznością będzie podejmował Wolsztynianka Wolsztyn, który zajmuje obecnie ostatnie miejsce.

UKS Trójka Nowa Sól – SKS Orlik Brzeg 24:24 (16:12) karne 1:3

Trójka: Lisiewicz, Ceglarz, Rapejko – Florczak 5, Bortnowski 2, Wysocki 7, Orliński 5, Kowalski, Jaskółka, Kwiatkowski, Biazik, Paszkiewicz, Krempa,Stokowski, Ostrowski. Kary 12. min. Karne 0/0. Trener Bronisław Maly.

Orlik: Jarosz, Kania – Kurus 5, Stypiński 5, Marcyniuk 5, Ogorzelec 3, Wojcieszek 1, Piech 4, Dziurgot 1. Kary 4. min. Karne 1/1. Trener Michał Piech.