Poznaliśmy zwycięzcę Piastowskiego Topspina

0

Ewaryst Zasadziński wygrał Piastowski Topspin 2019, cykl zawodów dla amatorów tenisa stołowego, który od lat organizuje trener i sędzia Zdzisław Grobelski.

W finałowym turnieju, za który zawodnicy otrzymywali podwójną premię punktową, wrocławianin zajął drugie miejsce i całym cyklu wyprzedził drugiego zawodnika, Mariusza Centnera z Żernik Wrocławskich, o 28 „oczek”. Trzecie miejsce w Piastowskim Topspinie zdobył Marek Piasecki z Opola, a najlepszymi brzeżaninami okazali się: Robert Wateha, Damian Kędra i Andrzej Andrzejewski, którzy w końcowej klasyfikacji zajęli miejsca odpowiednio: piąte, szóste i siódme.

Rozgrywany w niedzielę finałowy turniej był jednocześnie III Memoriałem Zbigniewa Omelana, zawodnika, a przede wszystkim trenera i wychowawcy wielu brzeskich tenisistów stołowych.

Puchary i statuetki dla najlepszych zawodników zostaną wręczone podczas pierwszego turnieju w ramach kolejnego cyklu Piastowskiego Topspina, a więc 19 stycznia przyszłego roku.

Następne terminy zawodów to: 9 lutego, 15 marca, 19 kwietnia, 17 maja i 14 czerwca – zawsze w niedzielę w hali PSP nr 3 przy ul. Powstańców Śląskich w Brzegu.