Finał Wojewódzki w Koszykówce 3×3

1

W hali przy Oławskiej 10 grudnia odbył się pierwszy Finał Wojewódzki w Koszykówce 3×3. Brzeską piątkę reprezentowały dziewczęta z rocznika 2006 – Wanesa Drankowska, Maja Szafrańska, Weronika Pituła i Natalia Cieśniarska. Warto nadmienić, że w przyszłym roku po raz pierwszy ta dyscyplina sportu pojawi się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Rywalkami brzeżanek były zawodniczki PSP 3 Głuchołazy, PSP 16 Kędzierzyn Koźle i ZS Wołczyn. Zawodniczki z Brzegu okazały się najlepsze i pokonały rywalki, zdecydowanie wygrywając 16-1, 6-3 i 16-0. Drugie miejsce zajęły głuchołazianki, brązowe medale zdobył Wołczyn, a na 4 miejscu uplasował się Kędzierzyn.

W zespołach wybrano wyróżniające się graczki: w Brzegu Maję Szafrańską, w Głuchołazach Kingę Witek, w Wołczynie Zofię Rogacz, a w Kędzierzynie Koźlu Martynę Małolepszą.

Medale, puchary i nagrody indywidualne ufundował wojewódzki SZS i urząd miasta, które wręczyła dyrektor szkoły Beata Kulbaka. Sędzią głównym zawodów był Henryk Rosłan, technicznym Jarosław Staśkiewicz, a organizatorem całości Mariusz Andruchowicz – trener zespołu.