Szczypiorniści Orlika przegrali awansem

0

W sobotę (18.01) Orlik rozegrał awansem spotkanie 25. kolejki. Na parkiecie w Brzegu pojawiła się drużyna UKS Trójka Nowa Sól. Spotkanie było wyrównane przez większość czasu, ale ostatecznie trzy punkty powędrowały do zespołu z Nowej Soli. W poprzednim spotkaniu obu drużyn na padł remis. Na wyjeździe Orlik zremisował 24:24 i wygrał po rzutach karnych, tym razem minimalnie lepsi byli nowosolanie. Po rozegraniu sobotniego spotkania, była to już szósta porażka Orlika.

Spotkanie lepiej zaczęli przyjezdni, ale wraz z mijającym czasem gospodarze wyszli na prowadzenie. Po kwadransie wynik wynosił 7:6, sytuacja lepiej wyglądała pięć minut później, gdy zawodnicy Piecha powiększyli swoją przewagę do trzech bramek 10:7. Przyjezdni byli bliscy wyrównania chwilę później, ale ostatecznie gospodarze im na to nie pozwolili, pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 13:11.

Po zmianie stron na parkiecie widać było dużą zmianę, po pierwszych pięciu minutach nowosolanie doprowadzili do remisu, by następnie wyjść na jednobramkowe prowadzenie 13:14. Tym razem role się odwróciły i to gospodarze musieli gonić swoich rywali, którzy prowadzili przez większość drugiej połowy. Najbardziej nerwowa była końcówka. Zawodnicy Orlika w 60. minucie doprowadzili wprawdzie do remisu 23:23, a ostatnie sekundy pokazały wolę walki, ale było to za mało by trzy punkty zostały w Brzegu. Przy stanie 24:24. szczęśliwą bramkę na „wagę zwycięstwa” rzucił Orliński z Trójki, jego zespół wygrał 24:25.

Kolejne spotkanie rundy rewanżowej Orlik zagra na wyjeździe w sobotę (25.01). Ich rywalem będzie ŚKPR Świdnica. Świdniczanie znajdują się obecnie na trzecim miejscu i mają o siedem punktów więcej niż brzeżanie. W pierwszym pojedynku obu ekip lepszy był zespół Orlika, który wygrał wówczas przed własną publicznością 30:28.

SKS Orlik Brzeg – UKS Trójka Nowa Sól 24:25 (13:11)

Orlik: Oleksyn, Kania – Młotkowski 4, Białożyt, Kurus 2, Stypiński, Marcyniuk, Sendra 1, Ogorzelec 3, Stopka, Kołodziejczyk, Piech 9, Dziurgot. Kary: 6. min, Karne 6/6. Cz. k Stypiński. Trener: Michał Piech.

Trójka: Rapejko, Ceglarz – Kokot 1, Florczak 7, Bortnowski 4, Uchal, Orliński 5, Kowalski 3, Lisiewicz Biazik, Hajnysz 5, Ostrowski. Kary: 18. min. Karne 5/3. Trener Małaczewski Zbigniew.