LZS Starowice nie składają broni. Pierwsze wzmocnienia klubu mają pomóc w utrzymaniu

0
Heldinho to najbardziej doświadczony zawodnik z całej trójki

W poniedziałek (21.01) w Starowicach klub piłkarski LZS Starowice podpisał pierwsze kontrakty z nowymi zawodnikami, którzy mimo beznadziejnej sytuacji zespołu w tabeli III ligi mają mu pomóc w utrzymaniu. Jak zapowiada trener i prezes klubu nie są to ostatnie wzmocnienia, a szeroką kadrę pierwszego składu mogą jeszcze zasilić zawodnicy z zagranicy.


Do klubu dołączyli Portugalczycy urodzeni w Gwinea Bissau – Heldinho (wł. Helder Mendes Rodrigues) oraz Oscar Vicente Mendes, a także Jaka Kuhar, pochodzący ze Słoweni. Wszyscy zawodnicy to nominalni napastnicy. Heldinho jest najstarszy i najbardziej znany z całej trójki. W przeszłości występował na Opolszczyźnie, m.in. w „Czarnych” Otmuchów oraz w „Małejpanwi” Ozimek. Pozostali dwaj debiutują na polski boiskach. Mendes w młodości występował między innymi w młodzieżówce West Ham U-18 i U-19.

Cel mamy taki sam, jak na początku, czyli walkę o utrzymanie. Myślę, że dzięki tym transferom wprowadzimy trochę nowej jakości do naszej gry i zaczniemy wygrywać. Do tej pory szło nam to trochę za słabo. Odeszli zawodnicy, którzy nie czuli się pewnie w III lidze lub być może nie mieli ambicji, by w niej grać. Nowi zawodnicy chcą się pokazać tutaj, na polskim rynku. Wiadomo, że III ligę obserwują skauci i menadżerowie, być może kiedyś któryś z nich pojawi się w naszej ekstraklasie – powiedział Dariusz Gajewski, prezes LZS Starowice.

Przede wszystkim postawiliśmy na jakość. Obserwowałem 60 zawodników z Polski i z zagranicy. Akurat trafili do nas młodzi chłopcy spoza kraju. Niektórym może się to nie podobać, ale mają oni jasno określony cel, chcą się pokazać z jak najlepszej strony. Mamy nadzieję, że Starowice nie będą dla nich tylko przystankiem. Liczymy na ich dobrą grę, zaangażowanie i pomoc w celu, jaki sobie postawiliśmy przed sezonem, czyli walkę o utrzymanie – dodaje Jakub Reil, szkoleniowiec III-ligowego zespołu LZS Starowice.

Dla przypomnienia, w przerwie z klubu odeszli Marcin Nowacki (zakończenie kariery piłkarskiej), Tomasz Rak (II trener, objęcie posady trenera w Skalniku Gracze), Szymon Stec (Zagłębie II Lubin, koniec wypożyczenia), Paweł Wodniok (Pomologia Pruszków, koniec wypożyczenia), Kacper Pawlus, Grzegorz Stencel, Mateusz Poważny, Łukasz Bonar, Maciej Sacha (wszyscy szukają klubów). 

LZS Starowice rozpocznie rundę rewanżową 7 marca 2020 od wyjazdowego spotkania z Pniówkiem Pawłowice Śl., potem z Zagłębiem II Lublin i Rekordem Bielsko-Biała. Natomiast pierwsze spotkanie przed własną publicznością rozegra dopiero pod koniec marca w 21. kolejce z Foto-Higiena Gać.