Kadra tenisa stołowego wystąpi na Olimpiadzie w Tokio. Wśród zawodniczek znajdzie się brzeżanka Natalia Bajor

0

Wielki sukces brzeżanki Natalii Bajor, która wywalczyła „bilet” na letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Pochodząca z Brzegu tenisistka stołowa walczyła o miejsce na Olimpiadzie w portugalskim Gondomar, gdzie w kwalifikacjach zmierzyło się 30 drużyn kobiecych oraz 34 męskie. Na awans mogło liczyć 9 najlepszych państw.

W turnieju kwalifikacyjnym Polskę reprezentują Natalia Bajor, Li Qian i Natalia Partyka, rezerwową zawodniczką jest Julia Ślązak. Kadrowiczki zagrały o awans z Ukrainą. W trwającym ponad trzy godziny spotkaniu nasze zawodniczki wygrały 3:1. W zespole z Ukrainy wystąpiły dwie obrończynie, natomiast w polskim jedna.

W pierwszym pojedynku Natalia Partyka i Natalia Bajor minimalnie przegrały z duetem Tatiana Bilenko i Ganna Gaponowa 2:3, potem Li Qian nie bez wysiłku, ale jednak tylko w trzech setach ograła Margarytę Piesocką. Decydujące było czwarte starcie, w którym Le Qian zagrała z Bilenko. Dwa pierwsze sety wygrała Ukrainka. Polka wygrała trzeciego seta do 10, a kolejne dwa do 9 i 8, zapewniając awans do Tokio nie tylko polskiej drużynie, ale także dwóm singlistkom!

Męski zespół niestety odpadł i nie wystąpi w Tokio. Polacy wygrali z Litwą 3:0 oraz z Nigerią 3:2, ale w ostatnim meczu z Tajwanem ulegli 0:3 w spotkaniu o 9 miejsce, ostatnie umożliwiające występ w Kraju Kwitnącej Wiśni.

WYNIKI GONDOMAR Drużynowe kwalifikacje olimpijskie – Kobiety

Polska – Ukraina 3:1. Natalia Bajor, Natalia Partyka – Tatiana Bilenko, Ganna Gaponowa 2:3 (11:6, 6:11, 12:10, 4:11, 9:11), Li Qian – Margaryta Piesocka 3:0 (11:8, 11:3, 13:11), Natalia Partyka – Ganna Gaponowa 3:0 (12:10, 14:12, 11:9), Li Qian – Tatiana Bilenko 3:2 (8:11, 8:11, 12:10, 11:9, 11:8).