Olimp z trudnościami wygrywa w Piekarach z Olimpią

0
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI

Po ponad miesięcznej przerwie Olimpijczycy powrócili do walki o ligowe punkty. W pierwszym spotkaniu na wyjeździ odnieśli zwycięstwo z gospodarzami Olimpia Medex Piekary Śl. Wygrana dała grodkowianom trzy punkty i awans w tabeli ligowej od dwa miejsca do góry. Obecnie z dorobkiem piętnastu punktów zajmują siódme miejsce!

Grodkowianie w Piekarach już od pierwszych minut brylowali na parkiecie. Po pięciu minutach wyszli na prowadzenie, 1:4, kolejne minuty pozwoliły gospodarzom na odrobienie strat, ale przy stanie 7:9 w 22. minucie to zespół z Opolskiego ponownie powrócił na właściwe tory punktując bramkarza gospodarzy jeszcze pięciokrotnie, podczas gdy miejscowi zdecydowanie nie radzili sobie w ataku  i mogli pozwolić sobie na jedną bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się sporą przewagą grodkowian 8:14.

Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego

Po zmianie stron beznadziejna sytuacja Olimpii uległa znaczącej poprawie. Zawodnicy Olimpu z wysoką zaliczką ulegli zdekoncentrowaniu, co wykorzystali gospodarze z minuty na minuty odrabiając straty. Nieciekawie zrobiło się dopiero w 49. minucie zawodnicy ze Śląska doprowadzili do remisu 20:20. Z upływem czasu przyjezdni ponownie wyszli na prowadzenie, by spotkanie zakończyli wynikiem 25:26.

W przyszłym tygodniu w sobotę (15.02) Olim rozegra spotkanie przed swoimi kibicami. Ich rywalem będzie KPR Ostrowia Ostrów Wlkp. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – Olimp Grodków 25-26 (8-14)

Olimpia: Pietruszka – Cieniek 1, Frycz, Pluczyk 3, Jaksik 1,Cieślik, Parzonka 4, Ludyga, Serafin 1, Kotalczyk, Wawrzyniak, Więckiewicz 4,Miłek 9, Beczek 2. Kary: 12 min. Karne: 8/7.. Trener Sławomir Szenkel.

Olimp: Zając, Balcerek, Łągiewka – Bernaś, Hertel 3,Daszczenko 4, Chmiel, Prokop  3, Kolanko 5, Wiśniowiecki 3,Stępień, Mierzwiński, Szulc 4, Rogaczewski 2, Stefani 2, Juros. Kary: 8 min. Karne: 3/2. Trenerzy Aleksander Malinowski i Piotr Mieszkowski.