Gredar odpada z Pucharu Polski, brzeżanie minimalnie gorsi [zdjęcia]

0

W niedzielę (09.02) Gredar w ramach 1/16 Pucharu Polski podejmował przed własną publicznością KS Sośnica Gliwice. Spotkanie było bardzo zacięte przez większość czasu, mimo że przez niemal większość czasu przyjezdni prowadzili, to nie mogli być pewni wygranej.

Przyjezdni bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Jako pierwszy do bramki Golińskiego, który bronił w pierwszej połowie trafił Dura. Kolejna bramka również należała do tego zawodnika, tym razem Dura dostał podanie, gdy znajdował się na wprost bramki, jego bramka podwyższyła wynik na 0:2. Chwilę później goalkeeper gospodarzy dwukrotnie wybronił swój zespół z opresji. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem przyjezdnych ze Śląska.

Po zmianie stron przez pierwsze 8. minut po obu stronach trwała zacięta walka. W 28. minucie ponownie trafił Dura, zawodnik Sośnicy tym samym zaliczył hattrick, pokonując tym razem Raczkowskiego. Patowa sytuacja dla brzeżan zmobilizowała cały zespół do lepszej gry. Minutę później bramkę zdobył zawodnik Gredaru, ale został faulowany, sędzia postanowił nie uznać bramki i podyktował rzut karny. Gutierrez wykorzystał szansę i zdobył pierwszą bramkę dla swojego zespołu. W 30. minucie sędziowie podyktowali kolejny rzut karny, ale tym razem Dykus przestrzelił. Na  trzy minuty przed końcem w kolejnym karnym Boczarski zdobył drugą bramkę. Przy stanie 2:3 gospodarze szukali szansy przy okazji, bliski był Gutierrez, ale zawodnik Gredaru trafił w słupek.

Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 2:3 a zwycięzca niedzielnego spotkania w kolejnym spotkaniu 1/8 PP zagra z  Gatta Active Zduńska Wola. Brzeżanie w kolejną niedzielę rozegrają ligowe spotkanie na wyjeździe, ich rywalem będzie właśnie Sośnica Gliwice z którą przegrali w 1/16 Pucharu Polski.

To nie był dla nas szczególny mecz, w moim zespole muszę testować niektóre rzeczy . Pierwszą połowę zagraliśmy  inaczej niż zawsze , natomiast w drugiej wróciliśmy do właściwej gry. Przede wszystkim zabrakło czasu . Gratulacje dla drużyny przeciwnej , zagrają z klubem z Ekstraklasy, dla nas liczy się spotkanie w przyszłym tygodniu, ligowe spotkanie jest dla nas ważniejsze, ten mecz dał mi wiele odpowiedzi.Wiem że mój zespół będzie gotowy do kolejnego wyzwania w lidze – wyjaśnia Jarosław Patałuch, trener Gredaru.

Zespół z Brzegu wygrał zna mi wprawdzie w pierwszej rundzie, na codzień mierzymy się w rozgrywkach pierwszej ligi. Za tydzień mamy spotkanie ligowe u nas, miejmy nadzieję że końcowy rezultat będzie taki jak dziś. Daliśmy dziś z siebie wszystko! Cieszymy się z wygranej, ale za chwilę będą kolejne wyzwania, dlatego trzeba już o nim zapomnieć – dodał szkoleniowiec Sośnicy Łukasz Kujawa.

Gredar Brzeg – Sośnica Gliwice 2:3 (0:2)

Gredar: Goliński (Raczkowski) – Matejko,  GutierrezK. Kucharski, Mika, Nocoń, Ożóg Rojek, Fabjaniak, Grochowski, Dykus, Fabiszewski, Boczarski

Sośnica: Śmieja (Biskup), Dura, Kaczmarski, Omylak, Kiełkiński, Gad, Łopatka, Warchałowski, Chojnacki, Sobek, Rakowiecki, Zdunek