Gredar remisuje w Gliwicach z Sośnicą

1

W zeszłym tygodniu Gredar mierzył się w Pucharze Polski ze Sośnicą Gliwice. W niedzielę oba zespoły spotkały się tym razem na parkiecie o ligowe punkty. Po poprzednim spotkaniu obu ekip szkoleniowiec z Brzegu zaznaczył w wypowiedzi pomeczowej i porażce w Pucharze z drużyną z Gliwic, że liga jest dla nich najważniejsza. Tym razem Gredar jedynie zremisował. Podział punktu nie służy brzeżanom, gdyż mogli w tym spotkaniu wygrać.

Gredar na wyjeździe rozpoczął spotkanie od mocnego uderzenia. Brzeżanie za sprawą Rojka objęli prowadzenie już w pierwszej minucie! W niedługim czasie, gospodarze wyrównali na 1:1, zawodnik z Gliwic Dura wykonał rzut wolny, zasłonięty przez mur Raczkowski był bez szans przy tym strzale. Radość z remisu gospodarz nie trwała długo. W 5. minucie wykorzystując zamieszanie na połowie Sośnicy, strzał wykonany przez Gutereza powędrował wprost do bramki rywali. Gredar ponownie prowadził. Wynik na 1:3 w 10. minucie podwyższył Boczarski, który w kontrataku przebiegł samodzielnie przez ponad połowę parkietu, a wykańczając akcję przelobował piłką bramkarza umieszczając piłkę w bramce rywali po raz trzeci. Boczarski jeszcze raz w pierwszej połowie wpakował piłkę do bramki gospodarzy. Zawodnik dostał piłkę z rzutu rożnego i popisał się rewelacyjnym strzałem. Nie było to ostatnie trafienie w pierwszej połowie, gospodarze przechwycili piłkę od Gredaru. Dura podał piłkę przed samą bramkę, gdzie znajdował Sobek, który wślizgiem umieścił piłkę w bramce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:4.

Po zmianie stron wydawało się że że poczynania z pierwszej połowy brzeżan uda się powtórzyć w drugiej części spotkania. Niestety, bramki padały owszem, ale po stronie Sośnicy Gliwice. Miejscowi kibice musieli poczekać na drugie trafienie Dury do 32. minuty spotkania. W 37. minucie padła ostatnia bramka w tym spotkaniu, do bramki Raczkowskiego ponownie trafił Dura, który zaliczył tego dnia hattrick. Brzeżanie mimo wielkich starań nie potrafili się przełamać w drugiej części spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 4:4.

Kolejne spotkanie w którym zagra Gredar odbędzie się w Brzegu. Za dwa tygodnie na Hali przy Oławskiej pojawi się GKS Tychy. Będzie to to spotkanie ważne dla brzeżan, gdyż w pierwszej rundzie przegrali na wyjeździe 2:1.

Sośnica Gliwice – Gredar Brzeg 4:4.

Bramki: Rojek, Guterez, Boczarski x2 – Dura x3, Sobek

Sośnica: Biskup (Śmieja) – Kaczmarczyk, Omylak, Dura, Kiełpiński (Chojnacki, Gad, Sobek, Święch, Zdunek, Warchałowski, Górka, Łopatka). Trener: Łukasz Kujawa.

Gredar: Raczkowski (Goliński) – Kucharski, Guterez, Rojek, Matejko (Ożóg, Grochowski, Fabiszewski, Boczarski, Nocoń). Trener: Jarosław Patałuch.