XV Turniej w Podnoszeniu Ciężarów w Skorogoszczy

0

Już po raz piętnasty do Skorogoszczy zjadą się miłośnicy sportów siłowych. Zawodnicy rywalizować będą turnieju głównym, tj. XV Turnieju w Podnoszeniu Ciężarów oraz I Memoriale Podnoszenia Ciężarów im. Władysława Czaczki.


Zawody odbędą się w sobotę 14. marca w Sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Skorogoszczy. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 10:00. Zawodnicy powalczą o nagrodę główną, którą tradycyjnie będzie Puchar Burmistrza Lewina Brzeskiego. 

W tym roku turniej będzie także okazją do uczczenia pamięci o Władysławie Czaczce. To znakomity sportowiec i działacz, który przez ponad 40 lat pełnił funkcję prezesa i prezesa honorowego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS. Był mistrzem takich dyscyplin jak m.in. pchnięcie kulą, sześciobój ciężarowy oraz rzut dyskiem. Zmarł w 2013 roku skończywszy 81 lat. 

Do udziału w zawodach zapraszają Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara oraz Prezes Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS. Dla przypomnienia, turniej odbędzie się już 14.03 o godz. 10:00. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału.