Judocy ze Skarbimierza z medalami w Łagiewnikach

0
Na zdjęciu: Aleksandra Sznajder-Wituś oraz Kacper Kurpiel
W minioną sobotę (29.02) w Łagiewnikach odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Judo. W zawodach udział wzięli judocy z ASW UKS „Sakura” w Skarbimierzu. Zawodnicy wrócili z Mistrzostw z medalami!
W turnieju udział wzięli tylko zawodnicy uprawnieni do takiego startu, czyli sportowcy z odpowiednim poziomem doświadczenia i zrzeszeni w Dolnośląskim Związku Judo – podkreśla Piotr Witus trener sekcji judo i sumo ASW UKS „SAKURA”.
 
Sekcja judo i sumo ASW UKS „SAKURA” ze Skarbimierza miała być reprezentowana przez 7 zawodników, ale z powodu chorób wystartowało tylko czterech judoków. Mimo przeciwności losu, udało się uzyskać bardzo dobry wynik – dwa złote medale i dwa tytuły Mistrzów Dolnego Śląska.
 
Jestem bardzo zadowolony z występu naszych zawodników. Zwłaszcza, że zawody rozgrywane były w systemie olimpijskim, w którym każda przegrana powoduje, że zawodnik żegna się z rywalizacją. Turniej w Łagiewnikach stał na wysokim poziomie i był wymagający – dodał trener Piotr Witus.
 
Wyniki judoków z ASW UKS „SAKURA” prezentowały się następująco. Miejsce I wywalczyli: Kacper Kurpiel (waga 73, rocznik 2007) oraz Aleksandra Sznajder-Wituś (waga 33, rocznik 2007). Oprócz tego, miejsce V zajął Wojciech Rogacki (waga 55, rocznik 2006), a miejsce VII zajął Alan Nowosielski (waga 50, rocznik 2006).