LZS Starowice przegrywają w Pawłowicach Śl.

0
fot. Archiwalne

Starowice rozpoczęły rundę od przegranej na wyjeździe w Pawłowicach Śl. z miejscowym Pniówkiem. Lepsi okazali się gospodarze, którzy przełamali złą passę sześciu spotkań bez wygranej. Przed pierwszym gwizdkiem starowiczanie liczyli, że w końcu uda im się wygrać i zdobyć komplet punktów.


Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy stworzyli kilka ciekawych sytuacji pod bramką Majchrowskiego. Już w pierwszych minutach zawodnicy Pniówka byli bliscy zdobycia gola, ale strzał odbił się od słupka. Kolejna okazja gospodarzy miała miejsce po kwadransie gry, ale Adamek z Pawłowic oddał strzał obok bramki. Kolejna akcja należała do gości, kiedy piłkę przechwycił Oscar Vicente Mendes. Pomocnik udał się pod bramkę rywali, oddał strzał, niestety piłka odbiła się od słupka. LZS miał jeszcze jedną sytuację, która mogła zamienić się na trafienie, ale przy rzucie rożnym zawodnik trafił jedynie w poprzeczkę. Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron dali o sobie znać gospodarze, którzy potrzebowali zaledwie trzech minut by wyjść na prowadzenie. W 49. minucie do bramki Starowic trafił Szatkowski, który otrzymał piłkę, gdy znajdował się w polu karnym. Napastnik odbił ją „główką” wprost do bramki Majchrowskiego. Zawodnicy Pniówka mieli jeszcze kilka sytuacji, ale wszystkie kończyły się trafieniami w słupki. Dopiero w 76. minucie padł drugi gol, do bramki Starowic tym razem trafił Adamek. Pomocnik dostał piłkę, którą umieścił w siatce z bliskiej odległości. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2.

GKS Pniówek 74 Pawłowice – LZS Starowice 2️:0️ (0:0) Bramki: Szatkowski 49’, Adamek 76′.

Pniówek: Gocyk – Mazurkiewicz, Zalewski, Ciuberek, Zajączkowski – Adamek (80′ Łukasik), Musioł (81′ Płowucha), Dzida T. Morcinek (66′ Trąd), Glenc – Szatkowski

Starowice: Majchrowski – Rakowski, Sikorski, Chichocki, Kumor, Mendes, Horański, Wejerowski, Nowosielski, Szydziak, Kuhar