Olimp nie popisał się we Wrocławiu

0

Grodkowianie odnotowali kolejną porażkę, tym razem na wyjeździe z Forzą Śląsk Wrocław. Zapewne zawodnicy Olimpu chcieliby zapomnieć o tym spotkaniu. Po zeszłotygodniowej wygranej z liderem Stalą Gorzów wiele pytań może nasuwać forma zespołu, który w rundzie wiosennej gra nierówno.

Pierwsza odsłona zdecydowanie lepiej wyglądała w wykonaniu gospodarzy, którzy w ciągu kwadransa wypracowali sporą przewagę 6:2. Olimpijczykom problemy sprawiała dobra obrona gospodarzy, rozgrywający i skrzydłowi nie mieli dużego pola do popisu, jednak w ataku dobrze spisywał się kołowy Szulc. W kolejnych minutach pierwszej połowy Olimp zdobył jedynie pięć bramek, z czego cztery należały do wspomnianego Szulca. W tym czasie gospodarze podwoili swoją przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:7.

Po zmianie stron sytuacja grodkowian była dramatyczna, w dodatku na początku drugiej odsłony za gradację kar czerwoną kartkę zobaczył Daszczenko. W przeciągu dziesięciu minut Olimpijczycy zdołali jedynie trzy raz celnie trafić do bramki gospodarzy, nie wykorzystali również dwóch rzutów karnych. Przewaga zawodników Palicy urosła wówczas do dziesięciu bramek, gospodarze mogli czuć się pewnie już do końca spotkania. W ostatnich dwudziestu minutach zawodnicy Olimpu poprawili swoją aktywność w atakach na bramkę rywala, ale było to zdecydowanie za mało i za późno. Olimp przegrał we Wrocławiu 30:21.

Po spotkaniu we Wrocławiu sytuacja Olimpu w tabeli ligowej nie uległa pogorszeniu. Grodkowianom depczą po piętach zespoły, które najchętniej znalazłyby się na ich miejscu, by oddalić się od strefy spadkowej. W kolejnej kolejce Olimp zagra ponownie na wyjeździe z Siódemką Miedź Legnica. Początek spotkania w przyszłą sobotę (14.03) o godzinie 18:00.

WKS ŚLĄSK WROCŁAW vs UKS OLIMP GRODKÓW 30-21 (15-7)

Forza: Młoczyński, Galle- Markiewicz 4, Koprowski 5, Burzyński 2, Cegłowski 8, Mistak, Maciejewski 3, Palica, Tkaczyk, Kołodziejczyk, Massopust, Ungier 3, Herudziński 1, Borszowski 1, Wiewiórski 3. Trenerzy: Marcin Palica i Marek Palica. Kary: 8 min. Karne: 4/4.

Olimp: Zając, Balcerek, Łągiewka – Bernaś – 2, Hertel, Daszczenko 1, Chmiel, Prokop 3, Kolanko, Wiśniowiecki, Stępień 1, Mierzwiński, Szulc 5, Rogaczewski 4, Stefani 3, Juros 2. Trenerzy: Aleksander Malinowski i Piotr Mieszkowski. Kary: 8 min. Karne 3/1. CZ. k. Michał Daszczenko.