Sport stoi. Czy finanse klubów z Grodkowa są zagrożone?

0

Gmina Grodków wstrzymuje dofinansowania dla klubów sportowych. Wszystko przez panującą epidemię koronawirusa i zarządzenie Wojewody Opolskiego z 11 marca 2020 o zawieszeniu imprez artystycznych i rozrywkowych. Wiele klubów w Polsce, występujących na różnych poziomach ligowych w najbliższym czasie będzie borykało się z problemami finansowymi. Te nie omijają również najmniejszych, lokalnych klubów.


Gmina Grodków w styczniu tego roku przekazała dla klubów 370.000,00 zł na propagowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców. Drugą dotację planowano na początek marca, ale została ona cofnięta. Czy najważniejsze kluby z gminy Grodków mają się o co martwić ?

 

Zawieszamy przekazanie środków za okres, który jest martwy i nie odbywają się żadne rozgrywki i treningi. Natomiast gdy tylko poprawi się sytuacja, oczywiście wrócimy do rozmów o wznowieniu dotacji – powiedział burmistrz Grodkowa, Marek Antoniewicz.

 

Ciągle jesteśmy w kontakcie z władzami naszego miasta i próbujemy wypracować najlepszy z możliwych scenariuszy dla Olimpu,  tak aby nie był zagrożony. Wspólnymi siłami chcemy uchronić klub przed upadkiem – zaznacza Janusz Maciąg, prezes UKS Olimp Grodków.

 

Otrzymałem właśnie pismo z gminy, że z uwagi na obecną sytuację nie zostanie podpisana z nami nowa umowa. Wszystko jest spowodowane zakazem imprez. Burmistrz zapewnił mnie, że jeśli kryzys zostanie unormowany, to zostanie rozpisany uaktualniony konkurs i gmina wesprze nas w rozgrywkach III ligi – dodaje Dariusz Gajewski, prezes LZS Starowice.

 

UKS Olimp rozpoczął rozgrywki znacznie wcześniej i rozegrał już połowę spotkań rundy jesiennej, natomiast LZS Starowice ledwo rozpoczął rundę rewanżową. Oba zespoły poniosły już koszty związane z rozgrywkami, ale nakłady jakie poniósł klub piłki ręcznej z Grodkowa były znacznie większe niż trzecioligowców ze Starowic.

 

Każdy kibic może liczyć na to, że sport na każdym poziomie, po zażegnaniu kryzysu spowodowanego obecną sytuacją na świecie powróci do swojego rytmu i poziomu sprzed kilku tygodni, a kolejny sezon zostanie rozegrany z kompletem zespołów w piłce nożnej, ręcznej, koszykówce czy futsalu.