Rozgrywki I oraz II ligi w piłce ręcznej oficjalnie zakończone

0

W dniu dzisiejszym (30.03) Związek Piłki Ręcznej w Polsce podjął decyzję w sprawie rozgrywek piłki ręcznej na poziomie pierwszej i drugiej ligi. Ze względu na aktualną sytuację spowodowaną rozpowszechnianiem się koronawirusa COVD-19 oraz wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce. Zarząd ZPRP podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek I i II ligi mężczyzn oraz kobiet.


Dla zespołów z powiatu brzeskiego – pierwszoligowego UKS Olimp Grodków oraz drugoligowego SKS Orlik Brzeg oznacza to zakończenie rozgrywek. UKS Olimp Grodków kończy tym samym zmagania ligowe na ósmej lokacie z dorobkiem 18. punktów, natomiast zespół z Brzegu SKS Orlik na szóstym miejscu z 29. punktami.

Zespoły z pierwszych miejsc zagrają jeszcze turniej barażowy – „Dla drużyn, które w rozgrywkach I Ligi Mężczyzn w sezonie 2019/2020 zajęły I miejsce w grupie A (MKS Nielba Wągrowiec), grupie B (KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.) oraz grupie C (KPR Legionowo) zarządza się turniej barażowy według zasad opisanych w „Regulaminie rozgrywek I ligi w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn w sezonie 2019/2020” – czytamy w czwartym punkcie zarządzenia. Awans do wyższej ligi uzyskają również zespoły drugoligowe, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach, w grupie gdzie swoje spotkania rozgrywa Orlik będzie to SPR Szczypiorniak Gorzyce.

Największymi „wygranymi” obecnej sytuacji są zespoły zajmujące ostatnie miejsce, gdyż zgodnie z zarządzeniem nikt nie spadnie do niższej klasy rozgrywkowej, jednak każdemu zespołowi ciężko będzie się cieszyć z takiej sytuacji, gdyż wiele klubów w piłce ręcznej już ma poważne problemy finansowe spowodowanymi epidemią.