Piłka Nożna. Dwa zespoły z powiatu brzeskiego w IV lidze w nowym sezonie

0
fot. archiwalne

Sezon 2019/2020 w IV lidze został zakończony. W rozgrywkach występowała drużyna LZS-u Skorogoszcz, która uplasowała się na dwunastej pozycji. Awans o klasę wyżej w tych rozgrywkach uzyskała KS Polonia Nysa. Z okręgówki awans wywalczyła LZS Olimpia Lewin Brzeski, która powraca do IV ligi po trzech sezonach w okręgówce!


Zaczniemy od beniaminka IV ligi w sezonie 2019/2020 – LZS Skorogoszcz. Zespół z gminy Lewin Brzeski zakończył rozgrywki na dwunastym miejscu. Swój skład drużyna opierała głównie na zawodnikach miejscowych i z Opola, ponadto swoje spotkania rozgrywała na stadionie Olimpii w Lewinie Brzeskim. W swoim dorobku beniaminek spod Lewina odniósł trzy zwycięstwa, dwa remisy i aż jedenaście porażek! Bilans zdobytych bramek w przedwcześnie zakończonym sezonie wyniósł 22 bramki. Futbolówka wpadała do siatki zespołu aż czterdzieści razy, co jest trzecim najgorszym wynikiem.

Mamy epidemię i rozgrywki musiały się zakończyć. Nie wiadomo jak będzie wyglądała sytuacja w IV lidze, bo niektóre zespoły zgłaszały, że mogą mieć problemy z występami na tym poziomie przez wycofujących się sponsorów, podobnie podchodzą do tego Gminy. My w IV lidze zagramy. W poprzednim sezonie rozgrywaliśmy spotkania w Lewinie, obecnie przygotowujemy boisko w Skorogoszczy. Nie zgłaszaliśmy jeszcze weryfikacji, mamy problem z krzesełkami, dlatego licencje składaliśmy by rozgrywać spotkania w Lewinie Brzeskim. Gramy głównie zawodnikami ze Skorogoszczy, część dojeżdża z ościennych miejscowości w naszej gminie i paru zawodników mamy z Opola. Ciężko mówić obecnie o ewentualnych wzmocnieniachpowiedział Zdzisław Śrutwa, prezes LZS Skorogoszcz

LZS Olimpia Lewin Brzeski w przedwcześnie zakończonych rozgrywkach zajęła pierwsze miejsce. Na swoim koncie zgromadziła 38 punktów, podobnie jak LZS Victoria Chróścice, która również uzyskała awans do IV ligi. Olimpia w minionym sezonie odniosła dwanaście zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki, podobnie jak zespół z Chróścic, ale tutaj w bilansie bramkowym lepiej wypadła ekipa z powiatu brzeskiego.

Przed ogłoszeniem stanu epidemicznego w okręgówce liczyliśmy się tylko my i zespół z Chróścic, zwłaszcza w drugiej rundzie. Nad zespołem z trzeciego miejsca mieliśmy dziewięć punktów przewagi (przyp. red. – LZS Ligota Truawska). To bezpieczna przewaga, ale gdyby rozgrywki miały odbywać się w normalny sposób, nie wiadomo, co by się wydarzyło w tabeli ligowej. Wiadomo, że chcielibyśmy wygrać sportowo, na boisku, a nie „przy zielonym stoliku” jak miało to miejsce poprzednio, ale nie ma co o tym dyskutować. Rozmawiamy na temat ewentualnych wzmocnień, już trenuje z nami kilku nowych zawodników, ale jest za wcześnie by mówić o konkretach. Przez dziewięć lat graliśmy w IV lidze i muszę powiedzieć, że między nią a okręgówką jest wielka przepaść – dodaje Jacek Kieroński, prezes LZS Olimpia Lewin Brzeski.

Nieoficjalnie mówi się, że do grona czwartoligowców ma dołączyć LZS Starowice, która ma zrezygnować z występów w III lidze. Jeżeli nieoficjalna decyzja się potwierdzi, to oznaczałoby powrót po sezonie spędzonym w III lidze zespołu spod Grodkowa i w rozgrywkach opolskiej IV ligi zobaczmy aż trzy zespoły z powiatu brzeskiego!