LZS Starowice wraz z Ruchem Zdzieszowice wystartują ostatecznie w IV lidze

0
fot. archiwalne

Potwierdziły się zeszłotygodniowe informacje na temat startu LZS Starowice w rozgrywkach opolskiej IV ligi. Do Opolskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęły dwa wnioski trzecioligowców o udział w rozgrywkach czwartej opolskiej ligi. To oznacza że na tym poziomie rozgrywek kibice z Opolszczyzna zobaczą łącznie około 20 zespołów.


W zeszłym tygodniu wiele mówiło się o starcie Ruchu Zdzieszowice i LZS-u Starowice o jeden poziom niżej, czyli w opolskiej IV lidze. W sezonie 2020/2021 wystąpi około dwudziestu zespołów. Wiele klubów ma zmniejszone dofinansowania z samorządów, które są jednym z ich głównych wspomożycielami.

Uważam, że w perspektywie długofalowej rozwoju klubu jest to najbardziej słuszna decyzja. Zwłaszcza, że w przyszłym sezonie z III ligi może spać do ośmiu zespołów. Obecnie gmina wstrzymała nam dofinansowanie na udział w III lidze. Mamy obietnicę, że ta dotacja do naszego klubu dotrze, ale kiedy i w jakiej ilości tego nie wiadomo – informuje Dariusz Gajewski, prezes LZS-u Starowice. 

W III lidze zaplanowano, że spadnie siedem do ośmiu zespołów. Dwa zespoły z opolskiego postanowiły już wcześniej o grze w IV lidze, uważając że w obecnej sytuacji lepiej jest „zrobić jeden krok do tyłu, by w przyszłości zrobić dwa do przodu. To może okazać się to rozsądnym krokiem w zaistniałej sytuacji.

W III lidze zaplanowano do ośmiu spadków, koszty udziału na tym poziomie rozgrywek są ogromne, a pieniędzy na udział na tym poziomie nie mamy, perspektywa gry na tym poziomie rozgrywek jest marna. Postanowiliśmy odbudować się sportowo i poprawić organizacyjnie w IV lidze. Musimy dochować się więcej zawodników z naszego terenu i z poziomu IV ligi. Spotkań może być wiele, ale są rozgrywane one na terenie jednego województwa, a nie tak jak w trzeciej lidze np. w Zielonej Górze, czy Bielsko-Białej. Być może wrócimy za dwa trzy lata – dodaje Gajewski.

Dla przypomnienia w IV lidze zobaczymy jeszcze dwa inne zespoły z powiatu brzeskiego. Mowa tutaj o LZS Skorogoszcz oraz beniaminku LZS Olimpia Lewin Brzeski.