Gmina Grodków odmraża środki dla dwóch największych klubów sportowych w gminie

1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gmina Grodków w poniedziałek (15.06) ogłosiła wyniki na realizację zadań tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu w 2020 r. w Gminie Grodków. Jest to ważna dotacja dla dwóch największych klubów na terenie Gminy. Pierwotna dotacja została wycofana w związku z zawieszeniem rozgrywek i ogłoszenia stanu epidemii w związku z koronawirusem.


Największe wsparcie dostał UKS Olimp, dotacja z Gminy wyniesie 193.000,00 zł, natomiast mniejsza kwota przypadnie LZS KS Starowice Dolne, które otrzymają 40.000,00 zł. Wsparcie ze strony grodkowskiego magistratu dla obu klubów jest bardzo ważne, bo finanse, które otrzymują z gminy to ich największe wpływy.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

Dzisiaj (przyp. red. 15.06) będzie rozstrzygnięcie i informacja pojawi się na stronie urzędu. Niebawem rusza sezon, wszystko jest odmrożone, miejmy nadzieję że wszystko przebiegnie pomyślnie, że nie dojdzie do takiej sytuacji, że ponownie będziemy musieli wstrzymywać, chcielibyśmy by wszystko normalnie funkcjonowało. To są środki, które były przygotowane już wcześniej w budżecie, ale zostały wstrzymane ze względu zawieszenia rozgrywek sportowych i działalności sportowej – powiedział Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.

Dostaliśmy dofinansowanie z Gminy, burmistrz Grodkowa ze swoich zobowiązań wywiązał, jest nam z tego powodu bardzo miło, bo nie ma co ukrywać, że bez tego wsparcia nie mielibyśmy możliwości przetrwania jako klub seniorski. Na dzień dzisiejszy podejmujemy walkę o grę w pierwszej lidze, co zrobimy do końca tygodnia, zgłaszając nasz klub do rozgrywek. Trenerom, zawodnikom możemy zaoferować nowe kontrakty, ale wszyscy musimy przygotować się na to że nadchodzący sezon będzie dla nas wszystkich ciężki, być może zredukujemy liczbę zawodników by wprowadzić oszczędności. W piłce ręcznej dotyczy to wielu klubów od Superligi w dół, które w obecnej sytuacji również mają trudną sytuację – wyjaśnia Janusz Maciąg, prezes UKS Olimp Grodków.

Dofinansowanie jest nieco mniejsze, mieliśmy otrzymać pierwotnie około pięćdziesięciu tysięcy, dostaliśmy czterdzieści, ale zawsze jest to coś. Nie wiadomo jak sytuacja z wirusem w przyszłości wpłynie na sytuację gminy, ale jestem myśli że w przyszłym roku ta dotacja będzie większa. Dostaliśmy dofinansowanie, trenujemy, zaczynamy przygotowania do startu w czwartej lidze, rozgrywamy sparingi. Kadra naszego zespołu jest już prawie domknięta. Gmina nas bardzo wspiera, osobną umowę mamy również na zespół rezerw w A-Klasie i zespołów młodzieżowych, ta umowa dotyczy jedynie pierwszej drużyny – zaznacza Dariusz Gajewski, prezes LZS KS Starowice Dolne.

Dla przypomnienia UKS Olimp to zespół piłki ręcznej grający od kilku sezonów na zapleczu Superligi, natomiast LZS KS Starowice to solidny czwartoligowiec, poprzedni sezon rozegrał na poziomie trzeciej ligi.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama