Kolejny bieg charytatywny. W Kopicach pobiegli dla Michała

0

W zeszłym tygodniu zorganizowano dwa wydarzenia charytatywne dla osób związanych z gminą Grodków. W minioną sobotę (4.07) w Kopicach zorganizowano kolejny bieg, organizatorzy chcieli w ten sposób kolejny raz wspomóc Michała Pejsa chorującego na zaawansowanego czerniaka złośliwego.

Bieg zorganizowano na dwóch dystansach 3 km i 6 km. Na starcie stanęło łącznie 190 biegaczy chcących wspomóc w walce młodego mieszkańca Kopic w gminie Grodków. Krótszy dystans postanowiło wybrać 136 miłośników biegania, dłuższy dla wytrwalszych na 6 km wybrało 54 biegaczy, na starcie pojawili się również sympatycy nordic walking. Co ciekawe pomysł organizacji charytatywnego biegu pojawił się po zorganizowaniu w zeszłym tygodniu Wielkiego „challenge-u” dla Michała w Wójtowicach. Zabezpieczeniem biegu zajęły się OSP w Kolnicy i Tarnowie Grodkowskim, do współorganizacji dołączyła szkoła Zespół Szkół Ponadpodstawowych, której Michał jest absolwentem.

Grodkowianie mają wielkie serca. Wielki „challange” dla Michała [zdjęcia]

Jak widać jeden tydzień pozwolił na zorganizowanie kolejnego wydarzenia, które przyciągnęło wielu ludzi chcących pomóc Michałowi. W Kopicach oprócz biegaczy pojawiły się ich rodziny, każdy mógł dołożyć swoją cegiełkę w pomoc w walce z nowotworem. Sam Michał nie mógł pobiec, każdy zainteresowany zamienić parę słów z chorym na nowotwór mieszkańcem Kopic. Podobnie jak w zeszłym tygodniu uśmiech z twarzy Michała nie znikał, nie krył wielkiej radości z tak dużego zainteresowania swoją osobą, za co wszystkim obecnym wielokrotnie dziękował.

Uwielbiam Biegać! Niemal codziennie biegam po pięć kilometrów staram się również więcej, jeżeli czas na to pozwala. Biegam głównie w Kopicach, czasami do Więcmierzyc. Stworzyłam taki pomysł, by pomóc Michałowi. Wspólnie z jego rodziną, radą sołecką i jego znajomymi zorganizowaliśmy charytatywny „Bieg dla Michała”. Mam nadzieję, że wszystko nam się uda, widzę że jest wielu ludzi chcących dziś pomóc. Wybierając trasę brałam pod uwagę to by nie było za wiele słońca, jedyne niedogodności jakie mogą czekać na biorących udział to trochę błota i komary – Powiedziała Monika Kondysiak z Kopic

Uczestnicząc w dzisiejszym dniu w tym wydarzeniu w Kopicach, chciałybyśmy pomóc temu młodemu mężczyźnie, tak aby wyszedł z tej strasznej choroby. Życie jest najważniejsze, staramy się jak możemy mobilizujemy, postanowiłyśmy zaliczyć trasę na „kijkach”. Wspomaganie ludzi, na tego typu akcjach to bardzo dobry pomysł, poleciła bym to każdemu, a takie akcje powinny być organizowane częściej, tak aby wspierać i pomagać potrzebujących – dodały dwie uczestniczki „Biegu dla Michała”, które ukończyły go na nie biegnąc, a idąc z kijkami.

Organizatorzy postanowili również nagrodzić tych najlepszych, którzy jako pierwsi pojawili się na mecie. W „biegu dla Michała” na 6 km I miejsce zajął Krzysztof Pruciak, II miejsce Mikołajowi Sypek III miejsce przypadło Rafałowi Grzech. W kategorii na 3 km I miejsce przypadło Andrzejowi Mastyga, II miejsce Patrykowi Czajka. Na odcinku na 3 km jak zostało wcześniej wspomniane nie zabrakło sympatyków nordic walking, tutaj na mecie jednocześnie weszły Barbara Siołkowska i Barbara Serwata.

Ciekawostką jest to, że w biegu na 6 km ukończyła najmłodsza uczestniczka biegu Natalia Romanów (13 lat), natomiast najstarszy uczestnik biegu znalazł się w kategorii na 3 km. Henryk Gonerski mimo dużego wieku (74 lata) bez większych problemów ukończył krótszy dystans dystans. Najmłodsi uczestnicy to Ola (12 miesięcy) i Tymon (18 miesięcy), oboje ukończyli zmagania w wózkach wraz z rodzicami.

Organizatorzy zaznaczają, że chcieliby zorganizować kolejny taki bieg w przyszłym miesiącu, jeżeli będzie taka możliwość. W sobotę udało się uzbierać około 13 tysięcy złotych na leczenie Michała.