Victoria Dobrzyń poległa w Smarchowicach Śląskich. „Przegraliśmy po niefortunnej stracie”

0

W 82. minucie Michał Kapłon zdobył gola, który zadecydował o zwycięstwie Żubrów Smarchowice Śląskie w domowym meczu przeciwko Victorii Dobrzyń. Spotkanie rozegrano w niedzielę (2 sierpnia) w ramach 2. kolejki klasy okręgowej gr. I.

– Ucieszyło nas to zwycięstwo. Po ostatnim przegranym w Dobrodzieniu meczu mieliśmy niesmak, ale dziś postanowiliśmy o nim zapomnieć i skupić się na kolejnym. Graliśmy dobrze i cierpliwie. Realizowaliśmy to, co ćwiczyliśmy na treningach i wygraliśmy – ocenił Paweł Kuleszka, bramkarz i trener Żubrów.
Choć obie drużyny przez cały mecz miały mnóstwo szans na zdobycie gola, kibice przez większość czasu oglądali strzały chybione lub obronione. Piłkarze zmarnowali kilka sytuacji sam na sam i nie potrafili wykorzystać stałych fragmentów gry.
Smarchowiczanie nie tylko stworzyli więcej sytuacji podbramkowych, ale też minimalnie lepiej grali w środku pola. Konsekwentne realizowanie założeń taktycznych zapewniło im skromne zwycięstwo.
Decydującego gola w 82. minucie zdobył Michał Kapłon. Wszystko zaczęło się od straty piłkarzy Victorii, która zapoczątkowała kontrę Żubrów. Jej finałem był strzał czubkiem buta oddany przez wspomnianego piłkarza. Futbolówka przeszła wtedy obok strzegącego bramki Dawida Pacholarza.
– Przegraliśmy po niefortunnej stracie. Założyliśmy sobie, że będziemy unikać takich błędów, jednak zdarzył się jeden i straciliśmy bramkę z niczego – ocenił Artur Adasik, trener Victorii.
Warto jednak wspomnieć, że drużyna z Dobrzynia zagrała osłabionym składem. Kilku kluczowych zawodników nie wystąpiło w meczu w Smarchowicach Śląskich.
– Byliśmy słabsi kadrowo, ale nie chcemy się tłumaczyć. Porażkę musimy przyjąć na siebie i grać dalej – podkreślał trener Adasik. – Poza tym jesteśmy beniaminkiem, więc część chłopaków zżera jeszcze trema. To było widać także tydzień temu, dlatego musimy dużo pracować.
Dla obu ekip mecz w Smarchowicach Śląskich był drugim, które rozegrały w nowym sezonie. Tydzień wcześniej Żubry przegrały w Dobrodzieniu 0-1, a jedynego gola zdobył Jakub Pielok. Natomiast Victoria odnotowała wygraną 1-0 w Krasiejowie, którą zapewnił jej Konrad Jankowski. Po 2. kolejce smarchowiczanie zajmują 9. miejsce w tabeli, a dobrzynianie 11.

Żubry Smarchowice Śląskie – Victoria Dobrzyń 1-0 (0-0)
Bramki: 82. Michał Kapłon (1-0)
Żubry: Kuleszka – Hrynczyszyn, Stadniczuk, Raszewski (kpt.), Bohm, Wolski, Kapłon, Chrzan (70. Pabiniak), Perkanowski, Zioła (80. Kapłon), Kurzawa. Trener: Paweł Kuleszka.
Victoria: Pacholarz – Rozsokhach, Torchała, Serwadczak, Mykita (kpt.), Foryś, Jankowski, Kowalski, Bajsarowicz, Hutniczak, Tomczyk. Trener: Artur Adasik.
Sędziował: Przemysław Mielczarek.