4 liga. Świetna kolejka drużyn z powiatu brzeskiego!

0
fot archiwalne

LZS Starowice Dolne, Olimpia Lewin Brzeski i LZS Skorogoszcz w drugiej kolejce 4. ligi wygrały swoje pierwsze mecze w sezonie. Ostatni z wymienionych pokonał na wyjeździe byłego trzecioligowca.

Stwierdzenie, że drużyna ze Skorogoszczy sprawiła niespodziankę w Głubczycach nie byłoby przesadą. Choć to gospodarze zdobyli pierwszego gola i prowadzili do przerwy, w drugiej połowie to LZS Skorogoszcz dwukrotnie wygrywał.

W 55. minucie gola dla niego zdobył Jarosław Witkowski, który wykorzystał rzut karny, a 20 minut później kolejne trafienie dołożył Sławomir Tramsz. Mecz zakończył się wynikiem 3-2, a pierwsze w sezonie zwycięstwo ekipie ze Skorogoszczy w doliczonym czasie gry dał Witkowski.

Pierwszy raz wygrał także beniaminek z Lewina Brzeskiego. Po zeszłotygodniowym twardym lądowaniu w 4. lidze i przegranej 0-9 z Po-Ra-Wiem Większyce lewinianie pozbierali się i wygrali w Oleśnie 2-0. Pierwszego gola w 13. minucie zdobył Marcin Zajączkowski, a drugiego w samej końcówce Daniel Jankowski.

Komplet punktów zdobył też LZS Starowice Dolne. Wynik spotkania już w 8. minucie ustalił Hélder Rodrigues, któremu z rzutu rożnego dośrodkował Jakub Pietrakowski. Spotkanie kontrolowali prowadzący starowiczanie, którzy stworzyli też więcej sytuacji, ale nie zdobyli już żadnej bramki.

W pozostałych meczach 2. kolejki Po-Ra-Wie wygrało w Prudniku 4-0, Ruch Zdzieszowice w Gogolinie 5-0, a Victoria Chróścice w Walcach 2-1. U siebie triumfowali natomiast piłkarze Odry II Opole (6-1 z Fortuną Głogówek), Chemika Kędzierzyn-Koźle (2-0 ze Swornicą Czarnowąsy), Piasta Strzelce Opolskie (1-0 ze Startem Namysłów), Agroplonu Głuszyna (2-1 ze Skalnikiem Gracze) i Małejpanwi Ozimek (2-0 z GKS-em Głuchołazy).

Po pierwszy dwóch kolejkach w tabeli prowadzi Po-Ra-Wie, drugie miejsce zajmuje Victoria Chróścice, a trzecie Ruch Zdzieszowice. Spośród drużyn z powiatu brzeskiego najwyżej klasyfikowany jest piąty LZS Skorogoszcz (4 pkt.), a ósme i dziewiąte miejsca z 3 punktami zajmują kolejno Olimpia Lewin Brzeski i LZS Starowice Dolne.

Następna kolejka odbędzie się w najbliższy weekend (8-9 sierpnia). LZS Skorogoszcz ugości Piasta Strzelce Opolskie (niedziela, godz. 15.00), Olimpia Lewin Brzeski Pogoń Prudnik (sobota, godz. 13.00), a LZS Starowice Dolne pojedzie do Głuchołaz (sobota, godz. 17.00).

Wyniki 2. kolejki 4. ligi opolskiej:

LZS Starowice Dolne – Unia Krapkowice 1-0 (1-0)

Bramka: 8. Rodrigues (1-0).

Starowice: Fesser – Rzepka, Grądowski, Rakowski, Kaique (82. K. Raś) – Rodrigues (70. Ściański), Pietrakowski, Raul, Joao (62. M. Raś) – Hascak (86. Cichocki), Nowosielski (90. Wolny).

Żółte kartki: Rakowski, Ściański.

Sędziował: Kamil Zator (Wołczyn).

Polonia Głubczyce – LZS Skorogoszcz 2-3 (1-0)

Bramki: 9. Posacki (1-0), 55. Witkowski (1-1, karny), 75. S. Tramsz (1-2), 86. Posacki (2-2), 90+2 Witkowski (2-3).

Skorogoszcz: Lach – Janeczek, K. Stupak, Klimczak, P. Tramsz – K. Tramsz, Kozłowski (57. S. Tramsz), Aniszewski (70. Hryniewicz), Chruściel (90. Kachel), Grabas – Witkowski.

Żółte kartki: Aniszewski, Kozłowski, P. Tramsz.

Sędziował: Michał Mazurek (Opole).

OKS Olesno – Olimpia Lewin Brzeski 0-2 (0-1)

Bramki: 13. Zajączkowski (0-1), 90. Jankowski 0-2).

Olimpia: Czarnik – Adasik, Witkowski, Antkowiak, M. Mendak – P. Mendak (55. Pierzga), Salak (75. Grudziński), Jankowski, Dykus (88. Taraciński), Żegalski (60. Węgłowski) – Zajączkowski (85. Kucharski).

Żółte kartki: Antkowiak, M. Mendak, Taraciński.

Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork).