kolejka 4. ligi: Starowice wygrały derby, a Olimpia poległa na własnym stadionie [PODSUMOWANIE]

0

LZ Starowice Dolne wygrał derby w Skorogoszczy, ale Olimpia Lewin Brzeski nie miała już tyle szczęścia i poległa w domowym meczu przeciwko Piastowi Strzelce Opolskie. Które miejsca w tabeli zajmują teraz drużyny z powiatu brzeskiego i kiedy rozegrają kolejne spotkania?

Starowiczanie zagrali po prostu lepiej od derbowych rywali. Jednak wynik mógłby być inny, gdyby tylko drużyna ze Skorogoszczy spisywała się większą dokładnością i była skuteczniejsza pod bramką ekipy z gminy Grodków.

Ale to LZS Starowice zdobył bramki, podczas gdy jego przeciwnik ani razu nie pokonał bramkarza. Oba gole padły tuż przed końcem pierwszej i drugiej połowy. W 43. min Dawida Lacha pokonał Mateus Santos da Gama, a w 90. min Leszek Nowosielski i ich zespół wygrał 2-0.

Olimpia Lewin Brzeski, która swój mecz 7. kolejki rozegrała dzień później, przegrała na własnym boisku przeciwko Piastowi Strzelce Opolskie. Bezbramkowy remis utrzymywał się do 62. min, w której wynik otworzył Beniamin Glinka.

Kto wie, jak skończyłby się ten pojedynek, gdyby trzy minuty do własnej bramki nie trafił Marcin Mendak. Mecz jednak rozstrzygnął się w ciągu zaledwie dziewięciu minut, bowiem w 71. min drugie i ostatnie trafienie swojego autorstwa dołożył Glinka.

W 7. kolejce 4. ligi rozegrano jedenaście spotkań, ale jednego nie dokończono. Mowa o przerwanym po nieco ponad godzinie gry meczu Po-Ra-Wia Większyce z Agroplonem Głuszyna. Przy stanie 4-1 dla tych pierwszych arbiter przerwał mecz po tym, jak Andrzej Moskal, trener Agroplonu, rzekomo naruszył jego nietykalność cielesną. Nie wiadomo jeszcze, jak zostanie rozwiązana kwestia wyniku.

W pozostałych meczach, nie licząc tych, które rozegrały Starowice, Skorogoszcz i Olimpia, najwięcej bramek padło w starciu GKS-u Głuchołazy z OKS-em Olesno, w którym ci drudzy triumfowali 4-3. Rezultaty 3-1 dla gości padły też w Prudniku i Opolu. Pogoń została pokonana przez Polonię Głubczyce, a Odra II przez Chemika Kędzierzyn-Koźle.

Oprócz tego Victoria Chróścice wygrała w Graczach 1-0, Start Namysłów pokonał LZS Walce 3-0, podobnie jak Małapanew Ozimek Swornicę Czarnowąsy. Natomiast Ruch Zdzieszowice ograł Unię Krapkowice 2-1, a Fortuna Głogówek zremisowała z MKS-em Gogolin 1-1.

Spośród drużyn z powiatu brzeskiego najwyższe miejsce w tabeli zajmuje LZS Starowice. Zespół zgromadził 13 punktów, jest trzeci i brakuje mu tylko trzech „oczek” do lidera z Kędzierzyna-Koźla. Natomiast LZS Skorogoszcz, który zdobył 9 punktów, jest dwunasty, a Olimpia z sześcioma „oczkami” na koncie plasuje się na 17. lokacie.

W najbliższej kolejce Starowice ugoszczą Swornicę Czarnowąsy, Skorogoszcz zagra w Walcach, a Olimpia w Głuszynie. Wszystkie mecze zaplanowano na sobotę (29 sierpnia), godz. 17.00.

LZS Skorogoszcz – LZS Starowice 0-2 (0-1)

Bramki: 43. Mateus da Gama, 90. Nowosielski.

Skorogoszcz: Lach – Garbas, Kolanko, Stupak (2. Hryniewicz), Klimczak, Chruściel (80. Aniszewski), Witkowski (65. Kozłowski), Janeczek, Stawecki, K. Tramsz, P. Tramsz. Trener: Marcin Feć.

Starowice: Fesser – M. Raś, Grądowski, Pietrakowski, Nowosielski (90. Wolny), Rakowski, Raul Da Silva, Sciański (75. Joao Da Silva), Augusto Kaique (85. Fabio Paim), Hascak, Mateus Da Gama (76. Rodrigues). Trener: Jakub Reil.

Żółte kartki: P. Tramsz, Kolanko, K. Tramsz – Mateus da Gama, Raul da Silva.

Sędziował: Maciej Krzyżowski (Katowice).

Olimpia Lewin Brzeski – Piast Strzelce Opolskie 0-3 (0-0)

Olimpia: Czarnik – M. Mendak, Antkowiak, Adasik, Witkowski, P. Mendak (82. Kucharski), Taraciński (52. Pierzga), Chaszczewski (65. Kęska), Jankowski, Węgłowski, Fabiszewski. Trener: Marcin Raczkowski.

Żółte kartki: 2 Fabiszewski, Antkowiak, Chaszczewski, Jankowski, Węgłowski, Witkowski.

Czerwona kartka: Fabiszewski (za dwie żółte kartki).

Sędziował: Dawid Tkacz (Ligota Bialska).