4. liga podsumowanie: Festiwal bramek w Starowicach, remis Olimpii i porażka Skorogoszczy

0

LZS Starowice Dolne nie dał najmniejszych szans Swornicy Czarnowąsy i pokonał ją aż 6-0. Olimpia Lewin Brzeski musiała zadowolić się cennym punktem, a LZS Skorogoszcz przegrał drugi mecz w sezonie. Wszystko to w 8. kolejce 4. ligi opolskiej.

Choń Starowiczanie urządzili na swoim stadionie festiwal bramek, to do przerwy prowadzili tylko 1-0. Wynik po połowie godziny gry otworzył Mateus Santos da gama. Ten sam zawodnik drugie trafienie dołożył w 61. min i przez 19 minut zespół z gminy Grodków wygrywał 2-0.
Pozostałe cztery gole padły w ostatnich dziesięciu minutach regulaminowego czasu gry oraz doliczonym czasie. Wtedy to dwukrotnie do bramki trafił David Hascak i po jednym razie Fabio miguel Malheiro paim oraz Bartłomiej Rakowski.
W tej samej kolejce siódmy w sezonie punkt zdobyła Olimpia Lewin Brzeski. Choć po 45 minutach, za sprawą Damiana Sobczaka, lewinianie przegrywali 0-1, w drugiej połowie odrobili stratę. Pierwszy w sezonie remis na nieco ponad kwadrans przed końcem spotkania dał im Przemysław Pierzga.
Natomiast LZS Skorogoszcz, który swój siódmy w sezonie mecz rozgrywał w Walcach, zanotował drugą porażkę. Tym razem poległ 0-2, a wynik rozstrzygnął się w pierwszej połowie i to w ciągu sześciu minut. Obie bramki zdobył Jakub Mutke.
W pozostałych ośmiu spotkaniach 8. kolejki aż trzy zakończyły się remisem, w tym dwa bezbramkowym. Gole nie padły w Chróścicach, gdzie Victoria gościła Start Namysłów oraz Gogolinie, w którym pierwsze w sezonie punkty stracił lider z Większyc. Natomiast 1-1 zremisowały OKS Olesno i Chemik Kędzierzyn-Koźle.
Poza tym, Polonia Głubczyce ograła Odrę II Opole 2-1, Piast Strzelce Opolski pokonał Pogoń Prudnik 6-1, a Małapanew Ozimek Fortunę Głogówek 4-1. Z kolei Ruch Zdzieszowice triumfował 5-0 w Głuchołazach, a Unia Krapkowice nie okazała gościnności Skalnikowi Gracze, któremu wbiła trzy gole, nie tracąc żadnego.
Najbliższa kolejka 4. ligi będzie pierwszą, którą zaplanowano na godz. 16.30. Wszystkie mecze odbędą się w sobotę (5 września). LZS Skorogoszcz ugości Victorię Chróścice, Olimpia Lewin Brzeski podejmie MKS Gogolin, a LZS Starowice zagra w Głogówku. Wcześniej jednak Skorogoszcz odrobi przełożone spotkanie 4. kolejki i w środę (5 września) o godz. 17.30 zmierzy się na wyjeździe z Agroplonem Głuszyna.

Agroplon Głuszyna – Olimpia Lewin Brzeski 1-1 (1-0)
Bramka: Pierzga.
Olimpia: Czarnik – Moczko, Antkowiak, Jankowski, Witkowski, P. Mendak, Pierzga, Fabiszewski, Węgłowski, Michalak, Kęska. Trener: Marcin Raczkowski.
Sędziował: Grzegorz Orzeł (Szczepanek).

LZS Starowice Dolne – Swornica Czarnowąsy Opole 6-0 (1-0)
Bramki: 2 Mateus, 2 Hascak, Paim, Rakowski.
Starowice: Fesser – Rakowski, Grądowski, Rzepka, M. Raś (50. Pietrakowski), Rodrigues (65. Ściański), Raul (75. K. Raś), Nowosielski, Kaique (75. Wolny), Hascak, Mateus (65. Paim). Trener: Jakub Reil.
Żółta kartka: Rakowski.
Sędziował: Mateusz Kacprzak (Polski Świętów).

LZS Walce – LZS Skorogoszcz 2-0 (2-0)
Skorogoszcz: Lach – Hryniewicz (75. Rożnowicz), K. Stupak, Klimczak, P. Tramsz, Chruściel (70. Witkowski), Stawecki, Aniszewski (60. Kozłowski), Kolanko (85. Ogórek), Grabas – Maślankiewicz (75. S. Tramsz). Trener: Marcin Feć.