Victoria Dobrzyń zagrała przyzwoity mecz, ale poległa w Karłowicach

0

Victoria Dobrzyń zanotowała trzecią porażkę w sezonie. Po dobrym w swoim wykonaniu meczu przegrała na wyjeździe przeciwko Polonii Karłowice 1-2. Spotkanie rozegrano w ramach 6. kolejki klasy okręgowej.

W pierwszej połowie obie ekipy prezentowały zbliżony poziom gry. Karłowicka Polonia i dobrzyńska Victoria wypracowały też podobną liczbę okazji. Jednak to karłowiczanie schodzili do szatni prowadząc. Gola zdobyli z rzutu karnego.

– Sędzia podyktował go po zagraniu ręką. Moim zdaniem kolega z drużyny nie mógł zrobić niczego, aby uniknąć kontaktu ręki z piłką – ocenił Mateusz Foryś, zawodnik Victorii. – Ciężko ocenić, kto był lepszy przed przerwą. Obie drużyny starały się, jak mogły, w końcu walczyliśmy o cenne punkty.

Przełomowym momentem meczu była czerwona kartka dla jednego z piłkarzy Polonii. Przez nią karłowiczanie grali w dziesiątkę przez około godzinę. Już po dwóch minutach drugiej połowy Victoria wyrównała. Bramkę zdobył Marek Zagórski, który umieścił piłkę w siatce głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

– Po przerwie wyraźnie dominowaliśmy, dłużej posiadaliśmy piłkę i mieliśmy trzy inne okazje, lecz nie wykorzystaliśmy ich – mówił Artur Adasik, trener Victorii. – Natomiast rywale grali z kontry i po jednej z nich zamknęli wynik.

W 83. min zwycięstwo Polonii dał Przemysław Szczupakowski, który uderzył nie do obrony. Po tym golu Victoria mogła jeszcze wyrównać, ale brakło jej szczęścia. Karłowiczanie mądrze się bronili, a dobrzynianie nie byli już w stanie odpowiedzieć.

Dla Polonii był to drugi w sezonie mecz, w którym zapunktowała, ale pierwsze zwycięstwo. W pozostałych spotkaniach 6. kolejki klasy okręgowej gr. I TOR Dobrzeń Wielki wygrał w Jełowej 4-1 i został nowym liderem, Śląsk Łubniany pokonał u siebie MKS Wołczyn 4-3, a 1. FC Chronstau-Chrząstowice triumfował w Praszce 3-1.

Oprócz tego Stobrawa Ligota Dolna pokonała Unię Kolonowskie 4-2, Rajfel Krasiejów wygrał z Wikingiem Rodłem Opole 4-1, a LZS Mechnice ograł 1-0 Piomar Tarnów-Przywory. Natomiast LZS Kuniów triumfował 3-1 w Dobrodzieniu, a LZS Ligota Turawska 3-1 w Byczynie. Jedyny remis i do tego bezbramkowy padł w Smarchowicach Śląskich, gdzie miejscowe Żubry podzieliły się punktami z Orłem Źlinice.

Victoria Dobrzyń, czyli jedyny reprezentant powiatu brzeskiego w klasie okręgowej, kolejny mecz rozegra u siebie w niedzielę (6 września) o godz. 16.30. Ugości wtedy siódmego w tabeli Wikinga Rodło Opole.

– To trudny rywal i jedna z najlepszych drużyn w lidze – ocenia Artur Adasik. – Chcemy powalczyć o trzy punkty i grać otwartą piłkę, ale już teraz wiemy, że to nie będzie łatwe spotkanie. Jesteśmy beniaminkiem i każdy mecz będzie dla nas trudny. Musimy się ogrywać i zdobywać doświadczenie na tym szczeblu rozgrywkowym.

Polonia Karłowice – Victoria Dobrzyń 2-1 (1-0)

Gol: Marek Zagórski.

Victoria: Pacholewicz – Hutniczak, Serwadczak.T, Kucia, Rozsokhach – Foryś (46. Kwiatkowski)), Resiak (68. Torchała), Zagórski – Bajsarowicz, Tomczyk (71. Jermak), Jankowski. Trener: Artur Adasik.

Sędziował: Leszek Bednarz (Opole).