Premierowe trafienie Bartosza Białka w VfL Wolfsburg!

0

Wychowanek Stali Brzeg zdobył gola i zaliczył asystę w swoim drugim spotkaniu w barwach drużyny z Wolfsburga. Klub z Dolnej Saksonii pokonał w meczu towarzyskim FC Köln 3-0.

Dla Białka mecz przeciwko czternastej drużynie zeszłego sezonu Bundesligi był drugim, który rozegrał w barwach nowego klubu. Osiemnastolatek wszedł na boisko w 60. min, jeszcze przy stanie 0-0.
Na gola nie trzeba było długo czekać. Już w 69. minucie Białek wykorzystał błąd bramkarza rywali, który interweniując w okolicach 40. metra zderzył się z jednym z graczy Wolfsburga. Polak przejął wtedy piłkę i posłał ją do pustej bramki.
Po kilku minutach napastnik do debiutanckiego gola dorzucił jeszcze asystę. Znajdując się jeszcze na połowie boiska należącej do Wolfsburga, Białek podał futbolówkę do Joao Victoria, który po długim rajdzie powiększył prowadzenie swojej drużyny. Następnie wynik meczu ustalił Yunus Malli.

Transfer za 5 milionów euro

Mecz przeciwko drużynie z Kolonii był dla Bartosza Białka drugim, który rozegrał w trykocie VfL Wolfsburg. Wcześniej pojawił się na boisku w 75. minucie spotkania przeciwko Holstein Kiel.
Warto tutaj zaznaczyć, że osiemnastolatek pierwsze kroki stawiał w grupach młodzieżowych Stali Brzeg. Stamtąd przeszedł do MKS-u Oława, a w 2014 roku trafił do juniorów Zagłębia Lubin, później ich rezerw i w końcu pierwszej drużyny.
Jesienią 2019 roku zadebiutował w PKO Ekstraklasie, w której rozegrał 19 meczów i zdobył 9 bramek. Po owocnym sezonie przeszedł do VfL Wolfsburg bijąc rekord transferowy Zagłębia. „Miedziowi” sprzedali go za aż 5 milionów euro!

Ruszają Bundesliga i Puchar Niemiec

Pierwszy ligowy mecz VfL Wolfsburg rozegra 20 września (niedziela) o godz. 18.00. Podopieczni Oliwera Glasnera zmierzą się wtedy z Bayerem Leverkusen.
Rywalizację rozpoczną jednak osiem dni wcześniej. 12 września zmierzą się w 1/32 finału Pucharu Niemiec z FSV Union Furstenwalde – drużyną z Regionalliga Nordost będącej odpowiednikiem polskiej 3. ligi, czyli de facto czwartego poziomu rozgrywkowego.