Victoria Dobrzyń zremisowała z opolanami. „Drużyna pokazała wojowniczy charakter” [GALERIA ZDJĘĆ]

0

Victoria Dobrzyń zremisowała u siebie z Wikingiem Rodło Opole i dopisała do swojego konta szósty punkt. Po siedmiu kolejkach jest szesnasta i wyprzedza Hetmana Byczyna, Start Dobrodzień, MKS Wołczyn oraz Motor Praszka.

Dobrzynianie rozpoczęli kiepsko i już po 31 minutach przegrywali 0-2. Oba gole dla Wikinga zdobył Tomasz Jaworski i na tym skończyło się strzelanie. Przynajmniej do przerwy. – Pierwszą połowę przespaliśmy, ale druga była już nasza. Mogliśmy nawet wygrać ten mecz – ocenił Artur Adasik, trener Victorii.
– Mecz ułożył się tak, jak sobie zakładaliśmy. Do 60. minuty wszystko odbywało się po naszej myśli, bo później brakło nam energii – mówił Łukasz Kabaszyn, trener Wikinga. – Bramka kontaktowa dodała przeciwnikowi skrzydeł i ewidentnie należał im się drugi gol zdobyty w końcówce, bo już wcześniej mieli kilka okazji.
Victoria przejęła inicjatywę po godzinie gry. Niedługo potem, bo w 71. minucie, pierwszego gola dla niej zdobył Przemysław Kowalski. Później jeszcze obie ekipy miały mnóstwo dobrych sytuacji i wynik mógł zmieniać się na korzyść jednej lub drugiej.
Więcej szczęścia mieli dobrzynianie. W 84. minucie do remisu doprowadził Konrad Jankowski i jego trafienie wcale nie musiało być ostatnim. Jeszcze w końcówce Victoria i Wiking mogły wywalczyć zwycięstwo, ale były zbyt nieskuteczne.
– Obiektywnie remis jest sprawiedliwy – przyznał trener Adasik. – Moja drużyna pokazała wojowniczy charakter, lubię ją taką oglądać. Przyjemnie patrzyło się, jak walczyli o piłkę, operowali nią i stwarzali sobie sytuacje.
– Victoria siłą wydarła nam punkty. Gratuluję jej determinacji, zaciętości i chęci zdobycia jakiegokolwiek „oczka” – mówił trener Kabaszyn. –

Muszę porozmawiać z moimi zawodnikami o niewykorzystanych okazjach, bo ciągle coś dzwoniło, ale nie wiadomo było gdzie. Obijali poprzeczkę, słupki, ale nie zdobyli więcej goli niż te dwa.
Dobrzynianie zremisowali w tym sezonie po raz trzeci. W pozostałych meczach raz wygrali i trzykrotnie przegrali. Zgromadzili już sześć punktów i bilansem bramek 8-10 zajmują 16. miejsce w tabeli klasy okręgowej gr. I.
W pozostałych meczach 7. kolejki padł tylko jeden remis. LZS Ligota Turawska i Żubry Smarchowice Śląskie zdobyły po trzy gole. TOR Dobrzeń Wielki pokonał u siebie Start Dobrodzień 5-0 i umocnił się na fotelu lidera, tym bardziej, że goniący go Start Jełowa poległ 3-5 w Mechnicach. Od teraz to właśnie drużyna z Mechnic zajmuje 2. miejsce.
Poza tym, Hetman Byczyna wygrał 7-4 z MKS-em Wołczyn, LZS Kuniów 2-1 ze Śląskiem Łubniany, 1. FC Chronstau-Chrząstowice 5-2 z Piomarem Tarnów-Przywory, Rajfel Krasiejów 2-0 z Motorem Praszka, Polonia Karłowice 3-1 ze Stobrawą Ligotą Dolną, a Unia Kolonowskie 2-1 z Orłem Źlinice.

Victoria Dobrzyń – Wiking Rodło Opole 2-2 (-)

Bramki: 22. Jaworski (0-1), 31. Jaworski (0-2) – 71. Kowalski (1-2), 84. Jankowski (2-2).
Victoria: Pacholarz – Rozsokhach, Serwadczak, Foryś (55. Kwiatkowski), Resiak (71. Mykita), Jankowski, Kowalski, Bajsarowicz (84. Jermak), Hutniczak (46. Kucia), Zagórski, Tomczyk. Trener: Artur Adasik.
Wiking: Binkowski – Świętek, Lewandowski, Nesterów, Szydziek, Jaworski, Zajączkowski, B. Zboch, M. Zboch (84. Krawców), Wojnarowski, Chaba. Trener: Łukasz Kabaszyn.
Żółte kartki: Hutniczak, Mykita, Pacholarz, Kowalski, Kucia, Rozsokhach – 2 Zajączkowski, Nesterów, Chaba, Wojnarowski.
Czerwona kartka: Zajączkowski (dwie żółte).
Sędziował: Mateusz Banaszak (Opole).