Podsumowanie 4. ligi. Ciężka kolejka, z której zwycięsko wyszły tylko Starowice

0
LZS Starowice Dolne – Pogoń Prudnik 3-2 (1-2) fot.: facebook.com/lzsstarowice/

Niełatwe spotkania mają za sobą czwartoligowcy z powiatu brzeskiego. W 12. kolejce wygrał tylko LZS Starowice Dolne, choć nie bez kłopotów. Natomiast LZS Skorogoszcz przegrał z bezwzględnym Ruchem Zdzieszowice, a Olimpia Lewin Brzeski z LZS-em Walce.

Starowiczan zadowolić może tylko wynik. Pogoń Prudnik, którą gościli, okazała się trudnym i poukładanym taktycznie zespołem. Przeciwnicy ekipy z gminy Grodków w pierwszej połowie dwukrotnie prowadzili. Do przerwy było 2-1, a gola dla gospodarzy zdobył Mateus da Gama.
W drugiej części meczu bardzo długo utrzymywał się wynik z pierwszej odsłony. Do ostatnich minut wydawało się nawet, że Pogoń pokona starowiczan. Wszystko rozstrzygnęło się jednak w samej końcówce.
W 88. minucie wyrównanie podopiecznym Jakuba Reila z rzutu karnego dał David Hascak. Dwie minuty później ten sam piłkarz zdobył dla swojego zespołu zwycięskiego gola na 3-2.

Dzięki temu starowiczanie dopisali do swojego konta kolejne 3 punkty i mając ich 25 zajmują 4. miejsce. Wyprzedzają ich tylko Agroplon Głuszyna (29 pkt.), Ruch Zdzieszowice (30 pkt.) i Po-Ra-Wie Większyce (32 pkt.).
Mniej szczęścia miała Olimpia, która do przerwy przegrywała 0-2 w Walcach. W drugiej połowie jedynego gola dla drużyny z Lewina Brzeskiego z rzutu karnego zdobył Vinicius. Jednak bramka kontaktowa nie wystarczyła do wywalczenia remisu czy zwycięstwa. W 80. minucie LZS Walce zadał decydujący cios.

Po dwunastu meczach ekipa Marcina Raczkowskiego ma 8 punktów i zajmuje dopiero 20. miejsce na 22 drużyny. Wyżej notowany jest piętnasty LZS Skorogoszcz, który zgromadził już 13 „oczek”. W ostatniej kolejce podopieczni Marcina Fecia ponieśli jednak srogą porażkę.
Bezlitosny dla nich był Ruch Zdzieszowice. Wicelider otworzył wynik już w 5. minucie, a kolejne gole zdobył w 29. i 39. minucie. Do przerwy LZS Skorogoszcz przegrywał 0-3, a w drugiej połowie stracił jeszcze więcej bramek. Ruch zdobywał je średnio do 9 minut, aż wygrał 8-0.
Najbliższa kolejka 4. ligi odbędzie się w przyszły weekend. W sobotę (3 października) o godz. 15.30 Olimpia Lewin Brzeski ugości Victorię Chróścice, a LZS Starowice Dolne zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Odry Opole. Kolejnego dnia o tej samej porze LZS Skorogoszcz podejmie Skalnika Gracze.

LZS Starowice Dolne – Pogoń Prudnik 3-2 (1-2)

Bramki: 2 David Hascak, Mateus Gama.
Starowice: Fesser – K. Raś (46. Nowosielski), Grądowski, Joao, M. Raś (60. Fabio Paim, 78. Jędrychowski), Mateus da Gama, Pietrakowski, Raul Silva, Kaique, Ściański (60. Helder), Hascak. Trener: Jakub Reil.
Żółte kartki: Jędrychowski.
Sędziował: Maciej Krzyżowski (Katowice).

LZS Walce – Olimpia Lewin Brzeski 3-1 (2-0)

Bramka: Vinicius Cruz.
Olimpia: Czarnik – Moczko, Antkowiak, Adasik, Witkowski, Vinicius Cruz, Pierzga, Kucharski (46. Chaszczewski), Dykus, Salak (80. Taraciński), Jankowski. Trener: Marcin Raczkowski.