Victoria Dobrzyń rozegrała pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera

0

Choć Victoria Dobrzyń przegrała w Jełowej 2-3, to pierwszy raz w sezonie prowadziła do przerwy. Pierwszy mecz dobrzynian pod wodzą Pawła Jankowskiego napawał optymizmem.

Do tej pory piłkarze Victorii mieli spore problemy w pierwszych połowach. Większość z nich przegrali, ale tym razem to zespół z Dobrzynia schodził do szatni prowadząc. Jedyną w tej części meczu bramkę zdobył Tomasz Serwadczak, który strzelił z główki po rzucie rożnym.
– Moi piłkarze wyszli zaangażowani i grali dobrze! Walczyli, realizowali założony plan i zdobyli gola – mówił trener Paweł Jankowski. – Warto wspomnieć, że Start Jełowa to bardzo wymagający rywal, którego zawodnicy prezentują czwartoligowy poziom. Na ich tle wyglądaliśmy solidnie.

W drugiej połowie kolejnego gola dla Victorii padł po kontrze. Wykończyli ją Marek Zagórski i Konrad Jankowski. Pierwszy elegancko wyłożył piłkę drugiemu, który wpisał się na listę strzelców. Sęk w tym, że wcześniej to jełowanie strzelali i to trzykrotnie.
– Po przerwie rywal nas zdominował i trochę się pogubiliśmy. Zabrakło odpowiedniego przytrzymania piłki z przodu niestety przegraliśmy 2-3 – tłumaczył debiutujący trener. – Mimo wszystko ten mecz pokazał, że drużyna ma potencjał. W przyszłość patrzymy optymistycznie.
W pozostałych dziewięciu spotkaniach 10. kolejki padły aż trzy remisy. Punktami podzieliły się Żubry Smarchowice Śląskie i Polonia Karłowice (1-1), Start Dobrodzień i Rajfel Krasiejów (0-0) oraz LZS Ligota Turawska i TOR Dobrzeń Wielki (0-0).
Oprócz Startu Jełowa wygrały też Rodło Opole (6-0 z Unią Kolonowskie), Orzeł Źlinice (5-1 z Motorem Praszka), Stobrawa Ligota Dolna (3-2 z Piomarem Tarnów-Przywory), Śląsk Łubniany (2-0 z 1. FC Chronstau-Chrząstowice), LZS Mechnice (3-2 z Hetmanem Byczyna) oraz LZS Kuniów (5-0 z MKS-em Wołczyn).

Po dziesięciu kolejkach Victoria Dobrzyń ma na koncie zwycięstwo, trzy remisy i sześć porażek. Z sześcioma zdobytymi punktami 6 zajmuje 17. miejsce wyprzedzając Start Dobrodzień (6 pkt.), Hetmana Byczyna (5 pkt.) i MKS Wołczyn (4 pkt.).
Pprowadzenie nad drużyną z Dobrodzienia będą mieli szansę w najbliższą niedzielę o godz. 15.30. To właśnie z nimi zmierzą się w meczu nr 11.

Start Jełowa – Victoria Dobrzyń 3-2 (0-1)

Bramki: Tomasz Serwadczak, Konrad Jankowski.
Victoria: Pacholarz – Bajsarowicz, T. Serwadczak, Foryś, Hutniczak – Mykita, Dwojak (79. Torchała) – Tomczyk, Zagórski, Jankowski – Jermak (74. Kwiatkowski). Trener: Paweł Jankowski.
Żółte kartki: Marcin Bajsarowicz, Marek Zagórski.
Sędziował: Bartosz Żmuda (Krapkowice).