KLASA OKRĘGOWA. „Zwycięstwo potrzebne jak tlen”. Bardzo ważny triumf Victorii Dobrzyń [GALERIA]

0

Victoria Dobrzyń wygrała pierwszy raz od 25 lipca. W 11. kolejce klasy okręgowej gr. I zespół pokonał u siebie Start Dobrodzień 3-2 i zanotował drugie w sezonie zwycięstwo.

Chociaż przez 16 minut przegrywali, piłkarze Victorii szybko odrobili stratę i do końca spotkania nie pozwolili rywalom odzyskać przewagi. Zespół z Dobrzynia grał gołą jedenastką, ale zaprocentowały nie rozmiary kadry, lecz jej poświęcenie i walka do ostatnich minut.
Pierwszego gola zdobyli goście z Dobrodzienia. W 23. minucie wynik otworzył Jakub Pielok. Konrad Jankowski nie pozwolił jednak na to, aby ten rezultat utrzymał się do przerwy i w 39. minucie doprowadził do remisu.
Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy dobrzynianie wyszli na prowadzenie. Gola zdobył wtedy Adam Mykita i Victoria przez 24 minuty miała przewagę. Po tym czasie straciła ją z rąk Patryka Mańki. Do ostatnich chwil utrzymywał się wynik 2-2.

– To zwycięstwo było nam potrzebne jak tlen. Choć mieliśmy duże problemy kadrowe i nie mogłem dokonać zmiany, moi piłkarze pokazali wielki charakter. Jestem dumny z ich zaangażowania – podkreślał Paweł Jankowski, trener Victorii. – Poprosiłem zespół jedynie o konsekwencję. Mieliśmy plan, a nagrodą za jego skuteczne realizowanie był gol zdobyty w doliczonym czasie gry.
Zwycięstwo Victorii zapewnił Przemysław Kowalski. Piłkarz trafił do bramki w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Dobrzynianie wygrali 3-2.
– Znamy naszą sytuację w tabeli, dlatego przyjechaliśmy po komplet punktów. Prowadziliśmy grę, ale zabrakło nam skuteczności i szczęścia i końcówce – podsumował Adam Jelonek, trener Startu.

– Dziś wygraliśmy, ale każdy mecz jest równie ważny. Borykamy się z kontuzjami i brakami kadrowymi, lecz cieszymy się grą i dajemy z siebie wszystko – mówił Adam Mykita, kapitan Victorii.
W pozostałych meczach wygrało też sześć innych drużyn, które występowały w roli gospodarzy. LZS Kuniów wygrał z Żubrami Smarchowice Śląskie (5-2), TOR Dobrzeń Wielki z MKS-em Wołczyn (4-0), LZS Mechnice z LZS-em Ligota Turawska (2-1), Orzeł Źlinice z Piomarem Tarnów-Przywory (3-2), a Unia Kolonowskie z Motorem Praszka (6-1).
Na wyjeździe triumfowały natomiast Start Jełowa i Śląsk Łubniany. Pierwsza z drużyn wygrała 4-3 w Ligocie Dolnej, a druga 3-1 w Krasiejowie. Poza tym 1. FC Chronastu-Chrząstowice zremisowało 1-1 z Hetmanem Byczyna.
Victoria Dobrzyń po jedenastu rozegranych meczach ma 9 punktów i zajmuje 16. miejsce. Wyprzedza cztery drużyny: siedemnasty Motor Praszka (8 pkt.), osiemnasty Start Dobrodzień (6 pkt.), dziewiętnastego Hetmana Byczyna (6 pkt.) i dwudziesty MKS Wołczyn (4 pkt.).
W najbliższą sobotę (10 października) dobrzynianie rozgrają swój dwunasty w klasie okręgowej mecz. Pojadą do Łubnian, gdzie o godz. 15.00 zmierzą się z tamtejszym Śląskiem.

Victoria Dobrzyń – Start Dobrodzień 3-2 (1-1)

Bramki: Konrad Jankowski, Adam Mykita, Przemysław Kowalski.
Victoria: Pacholarz – Rozsokhach, Serwadczak.T, Kowalski, Hutniczak – Mykita, Dwojak, Kwiatkowski – Bajsarowicz, Jermak, K. Jankowski. Trener: Paweł Jankowski.
Żółte kartki: Kowalski, Jermak, Dwojak, K. Jankowski.
Sędziował: Adam Czerwiński.