Złoty medal uczennicy PSP nr 3 na Mistrzostwach Polski Osób z Niepełnosprawnościami w Judo

0

Nikola Gruszczyńska, uczennica klasy 5 PSP nr 3 w Brzegu , zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Osób z Niepełnosprawnościami w Judo. Zawody odbyły się w dniach 3 – 4 października w Luboniu koło Poznania.

W pierwszym dniu turnieju Nikola stoczyła trzy zwycięskie walki w ramach tzw. treningu obserwowanego. Kolejne dwie dwie walki wygrała w ścisłym finale następnego dnia, i tym samym zajęła 1 miejsce w swojej kategorii wagowej.

Zawodniczka od dwóch lat trenuje judo w PSP nr 3 oraz MOS Opole. Debiutując w imprezie mistrzowskiej reprezentowała barwy TS „Gwardia” Opole, gdzie od 4 lat prowadzone są zajęcia dla osób niepełnosprawnych.

Dzięki współpracy szkoły z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym oraz klubem „Gwardia” Opole, Nikola w ostatnim okresie mogła dobrze przygotować się do tej imprezy trenując z bardziej doświadczonymi sportowcami.

Opiekunem i trenerem Nikoli Gruszczyńskiej jest nauczyciel PSP nr 3 w Brzeg Janusz Pawlak.