Klasa okręgowa. Victoria Dobrzyń przegrała 0-7! „Brakowało nam ludzi”

0
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego
Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI

Victoria Dobrzyń minionej kolejki klasy okręgowej nie może zaliczyć do udanych. Zagrała w Łubnianach, gdzie miejscowy Śląsk wbił jej aż siedem bramek! Tak wysoką porażkę można wytłumaczyć brakami kadrowymi.

W pierwszej połowie Victoria jakoś jeszcze się trzymała i do szatni schodziła przegrywają 0-2. Po przerwie mogła powalczyć o gola kontaktowego lub nawet wyrównanie, ale to gospodarze wykonali pierwszy krok i to bardzo szybko.
W 47. minucie rzut karny wykorzystał Bartłomiej Semik i Victoria rozsypała się. Później piłkarze Śląska dołożyli kolejne cztery trafienia i pewnie wygrali 7-0 przeciwko drużynie, która nie była w stanie podjąć równorzędnej walki.
– Z powodu kartek, kontuzji i spraw osobistych brakowało nam ludzi. Te nieobecności znacząco odbiły się na naszej grze – ocenił Paweł Jankowski, trener Victorii. – Po golu na 0-3 straciliśmy wiarę i tak to się skończyło. Zagraliśmy słabo, a Śląsk to wykorzystał, choć był drużyną w naszym zasięgu.
Po dwunastu meczach Victoria zajmuje 17. miejsce. Zgromadziła 9 punktów, czyli o 3 więcej niż Start Dobrodzień (18.) i Hetman Byczyna (19.) i o 5 więcej niż MKS Wołczyn (20.).
Kolejny mecz Victoria Dobrzyń zagra w najbliższą niedzielę (18 października). O godz. 14.30 ugości u siebie jedną z tych trzech ostatnich drużyn – Hetmana Byczyna.

– Zagramy o podwójną stawkę, czyli to przysłowiowe „6 punktów”. Musimy zmazać tę plamę, dlatego mobilizujemy się w pełni i walczymy. Nie możemy sobie więcej pozwolić na tak wysokie przegrane – mówił trener Jankowski.
W pozostałych meczach 12. kolejki punkty straciły dwie ekipy z pierwszej trójki. Start Jełowa zremisował z Orłem Źlinice (3-3), a wciąż niepokonany TOR Dobrzeń Wielki podzielił się punktami z LZS-em Kuniów (2-2). Tymczasem LZS Mechnice wygrał w Wołczynie 4-3 i został nowym liderem.
Oprócz tego Motor Praszka wygrał z Polonią Karłowice (3-2), Unia Kolonowskie z Piomarem Tarnów-Przywory (3-0), Stobrawa Ligota Dolna ze Starem Dobrodzień (5-0), a Rajfel Krasiejów z Hetmanem Byczyna (5-1). Natomiast LZS Ligota Turawska zremisował z 1. FC Chronstau-Chrząstowice (1-1).

Śląsk Łubniany – Victoria Dobrzyń 7-0 (2-0)

Victoria: Przybyła – Rozsokhach, Serwadczak.T, Drozd, Hutniczak – Mykita, Torchała, Foryś – Boruń, Jermak (55′ Pacholarz), K. Jankowski. Trener: Paweł Jankowski.
Sędziował: Artur Chudala (Opole).