Klasa okręgowa. Victoria Dobrzyń znów wygrała, tym razem bardzo okazale! [GALERIA]

0

Dobrzynianie odnieśli trzecie w sezonie zwycięstwo, drugie po wodzą trenera Pawła Jankowskiego. Choć zwyciężyli 6-1 z Hetmanem Byczyna, szkoleniowiec dopatrzył się w ich grze sporo niedoskonałości.

– Nie zagraliśmy rewelacyjnie, choć na to może wskazywać wynik. Po prostu wykorzystaliśmy słabości Hetmana – mówił trener. – Wciąż musimy dużo poprawić. Rywale mieli problemy kadrowe i nie zdołali zawiesić wysoko poprzeczki, ale takie mecze też trzeba umieć wygrywać.

Dla Victorii strzelało pięciu piłkarzy. Przed przerwą dwukrotnie trafił Konrad Jankowski, a po razie Paweł Kwiatkowski i Dawid Jermak. W drugiej połowie na listę zdobywców bramek wpisali się też Dominik Tomczyk i Szymon Kucia.
– W zeszłym tygodniu skompromitowaliśmy się w Łubnianach, bo tak można powiedzieć o porażce 0-7. Teraz chcieliśmy się zrehabilitować – przyznał trener Jankowski. – Chłopcy zagrali w pełni zdeterminowani i zmotywowani, stąd taki wynik. Ja natomiast dysponowałem dość szeroką kadrą, a w przerwie wymieniłem kilku piłkarzy. Mieliśmy dużo okazji i mogliśmy wygrać wyżej.
Mecz przeciwko Hetmanowi był jednym z tych o podwójną stawkę. Obie ekipy okupują dolną część tabeli i każdy zdobyty punkt może zagwarantować im utrzymanie. Zwycięstwo sprawiło, że Victoria ma teraz 12 punktów, dzięki którym jest szesnasta. Za nią plasują się kolejno Motor Praszka (11 pkt.), Start Dobrodzień (6 pkt.), wspomniany już Hetman (6 pkt.) i ostatni MKS Wołczyn (5 pkt.).

Na pozostałych boiskach miało odbyć się dziewięć innych spotkań. Rozegrano ich osiem, ponieważ mecz Rajfel Krasiejów – LZS Ligota Turawska przełożono z powodu zbyt grząskiego boiska.
Szczególną uwagę przyciąga zwycięstwo TOR-u Dobrzeń Wielki, który pokonał u siebie Żubry Smarchowice Śląskie aż… 13-2! Dzięki temu dobrzeniacy utrzymali się na pozycji wicelidera tracąc tylko punkt do prowadzącego LZS-u Mechnice. Ten wygrał „tylko” 8-0 z LZS-em Kuniów.
Oprócz tego Śląsk Łubniany triumfował nad Stobrawą Ligota Dolna 2-1, Orzeł Źlinice pokonał Start Dobrodzień 4-0, Unia Kolonowskie 2-0 Start Jełowa, Piomar Tarnów-Przywory 2-1 Polonię Karłowice, a Rodło Opole 2-0 Motor Praszka. Natomiast 1. FC Chronstau-Chrząstowice zremisował 1-1 z MKS-em Wołczyn.
Victoria Dobrzyń, która jest jedynym reprezentantem powiatu brzeskiego w klasie okręgowej, najbliższe spotkanie rozegra w niedzielę (25 października) o godz. 14.30. Zmierzy się na wyjeździe z LZS-em Ligota Turawska.

Victoria Dobrzyń – Hetman Byczyna 6-1 (4-0)

Bramki: 2 Konrad Jankowski, Paweł Kwiatkowski, Dawid Jermak, Dominik Tomczyk, Szymon Kucia.
Victoria: Pacholarz – Rozsokhach, T. Serwadczak, Dwojak, Bajsarowicz – Mykita, Torchała (46. Zagórski), Kwiatkowski – Foryś (46. Kucia), Jermak (46′ Tomczyk), Jankowski, Pacholewicz, Hutniczak.
Trener: Paweł Jankowski.
Sędziował: Adrian Czpak (Kluczbork).