Victoria Dobrzyń przegrała po dobrym występie. „Czujemy wielki niedosyt”

0
Marek Zagórski - strzelec jedynej bramki dla Victorii Dobrzyń w meczu z LZS Ligota Turawska

1-2 zakończył się wyjazdowy mecz Victorii Dobrzyń, w którym jej rywalem był LZS Ligota Turawska. Zespół bliski był remisu, a o jego porażce zadecydowała bramka stracona w końcówce.

W pierwszej połowie dobrzynianie grali pod dyktando gospodarzy, a do szatni schodzili przegrywając 0-1. W drugiej wzięli się jednak w garść i zdominowali przeciwników. Odrobili stratę i mogli wyjść na prowadzenie. Brakowało im jednak skuteczności, co zemściło się w 85. minucie, gdy stracili gola po świetnym uderzeniu rywali z dystansu.

– Zagraliśmy dobrze i czujemy bardzo wielki niedosyt. W pierwszej połowie mieliśmy problemy, ale w drugiej, co trzeba podkreślić, to my prowadziliśmy grę – mówił Paweł Janowski, trener Victorii. – Wyrównaliśmy, ale później nie umieliśmy wykończyć naszych okazji. Obijaliśmy bramkę, nie trafialiśmy w nią lub interweniował bramkarz. Mogliśmy wygrać, ale przegraliśmy.
W miniony weekend na murawę wybiegło też czternaście innych drużyn klasy okręgowej gr. I. Zacznijmy jednak od tych, którzy nie zagrali. Mecze TOR Dobrzeń Wielki – LZS Mechnice oraz Start Jełowa – Polonia Karłowice odwołano z powodu zakażeń w niektórych z tych drużyn. Oba zostaną odrobione 12 grudnia.

Natomiast w tych meczach, które się odbyły, nie padł żaden remis. Wygrały Żubry Smarchowice Śląskie (3-2 z Motorem Praszka), Piomar Tarnów-Przywory (3-2 z Rodłem Opole), Start Dobrodzień (3-1 z Unią Kolonowskie), Orzeł Źlinice (4-1 ze Śląskiem Łubniany), Hetman Byczyna (1-0 ze Stobrawą Ligota Dolna), Rajfel Krasiejów (6-2 z MKS-em Wołczyn) i 1. FC Chronstau-Chrząstowice (3-1 z LZS-em Kuniów).
Wracając jeszcze do Victorii, po czternastu meczach ma ona 12 punktów i zajmuje 16. miejsce. Wciąż wyprzedza cztery ostatnie ekipy: Motor Praszka (11 pkt.), Start Dobrodzień (9 pkt.), Hetmana Byczyna (9 pkt.) i MKS Wołczyn (5 pkt.) Z ostatnią z tych drużyn dobrzynianie zagrają u siebie w sobotę (31 października) o godz. 14.00.

– Dziś nie wywalczyliśmy punktów, ale za tydzień bezwzględnie musimy to odrobić – podkreślał trener Jankowski. – Teraz będziemy faworytem i musimy coś wywalczyć. Później będzie już trudniej, bo czekają nas mecze między innymi z LZS-em Mechnice i TOR-em Dobrzeń Wielki, czyli liderem i wiceliderem.

LZS Ligota Turawska – Victoria Dobrzyń 2-1 (1-0)

Bramka: Marek Zagórski.
Victoria: Pacholewicz – Foryś, T. Serwadczak, Dwojak, Bajsarowicz – Mykita, Kwiatkowski, Zagórski – Tomczyk (81. Torchała), Jermak, Jankowski. Trener: Paweł Jankowski.
Sędziował: Mateusz Wąsiak (Kluczbork).