Podsumowanie klasy B. Jak zagrały drużyny z powiatu brzeskiego? [GALERIA Z MECZU Błękitni Przecza – LZS Golczowice]

0

Dziesięć ekip z powiatu brzeskiego zagrało w miniony weekend spotkania 9. kolejki klasy B. Najlepiej poradziła sobie Olimpia II Lewin Brzeski, która wygrała 6-2. Natomiast najgorzej Victoria Wierzbnik, która kolejny raz nie dokończyła meczu.

Olimpia zwyciężyła wysoko, ale do przerwy nic nie było jasno. Remisowała bowiem z KS-em Jankowice 2-2. W drugiej połowie kluczem do czterech goli była trzecia bramka. Po niej lewinianie zdobyli kolejne trzy i wygrali aż 6-2!

– Rywale byli od nas zdecydowanie lepsi. Przed przerwą dwukrotnie wyrównywaliśmy, a w drugiej połowie wciąż chcieliśmy walczyć – przyznał Jakub Golonka, trener KS-u Jankowice Wielkie. – Jednak zabrakło nam sił, za to rywale wykonali dobre zmiany. Gdy straciliśmy gola na 2-3, ruszyliśmy do ataku. Chcieliśmy to odrobić, a jeszcze bardziej się otworzyliśmy, stąd taki rezultat. Nie ma co kłócić, bo zwycięstwo naszym rywalom się należało.

Wygrali także Błękitni Przecza, którzy pokonali LZS Golczowice 3-1. Dla tych pierwszych dwa gole zdobył Adam Smuła, a jednego Michał Ruszczyk. Natomiast dla gości z Golczowic strzelił Michał Świącik.
Pozycję lidera grupy IV utrzymał natomiast Orzeł Olszanka. Do przerwy prowadził ze Zrywem Szydłowice 2-1, po przerwie padły jeszcze dwa gole i mecz zakończył się wynikiem 3-2. Na konto Orła trafili Sebastian Majcher, Sebastian Machaj i Paweł Dąbrowski, a dla Zrywu bramki zdobyli Rafał Abel i Przemysław Swat.

W 9. kolejce triumfowały też Polonia Przylesie i Spartan Wójtowice. W obu przypadkach mecz rozstrzygnęła jedyna bramka zdobyta w pierwszej połowie. Polonia pokonała KS Łukowice Brzeskie po golu Jakuba Robotyckiego, a Spartan ograł Orła II Reńska Wieś dzięki trafieniu Michała Fluśniaka.
Kolejną wpadkę zaliczyła Victoria Wierzbnik, która ma już na koncie dwa walkowery. Pierwszy za niestawienie się na mecz, drugi za zejście z boiska w trakcie spotkania. Tym razem przy wyniku 5-0 na korzyść LKS-u Rybna zespół został zdekompletowany.

W przyszły weekend drużyny klasy B będą odpoczywać. Niedziela wypada przecież 1 listopada. Najbliższą kolejkę rozegrają więc 8 listopada o godz. 13.30. Olimpia II Lewin Brzeski ugości KS Łukowice Brzeskie, Polonia Przylesie podejmie Orła Olszanka, Zryw Szydłowice zagra u siebie z Błękitnymi Przecza, a LZS Golczowice z Victorią Wierzbnik. Poza tym Spartan Wójtowice ugości LZS Maciejowice, a Czarni Przylesie Dolne zagrają w Rybnej.

Wyniki 9. kolejki klasy B gr. IV:

Olimpia II Lewin Brzeski – KS Jankowice Wielkie 6-2 (2-2)
Bramki: 3 Przemysław Stawniczy, 2 Ireneusz Trepka, Artur Tomaszewski – 2 Patryk Prokop.
Błękitni Przecza – LZS Golczowice 3-1 (0-1)
Bramki: 2 Adam Smuła, Michał Ruszczyk – Michał Świącik.
Orzeł Olszanka – Zryw Szydłowice 3-2 (2-1)
Bramki: Sebastian Majcher, Sebastian Machaj, Paweł Dąbrowski – Rafał Abel, Przemysław Swat.
KS Łukowice Brzeskie – Polonia Przylesie 0-1 (0-1)
Bramka: Jakub Robotycki.
Victoria Wierzbnik – LKS Rybna 0-5 (mecz zakończony po zdekompletowaniu Victorii)