Victoria Dobrzyń wysoko przegrała, choć prowadziła do przerwy. Padło aż 9 bramek!

0

Wynikiem 6-3 zakończyło się ostatnie spotkanie Victorii Dobrzyń. Przegrała ona w Kuniowie po tym, jak nie zdołała utrzymać prowadzenia wywalczonego przed przerwą.

Dobrzynianie zagrali świetną pierwszą połowę i po golach Macieja Torchały oraz Dominika Tomczyka prowadzili 2-0. Później jednak stracili bramkę na 2-1 i przy takim wyniku zeszli do szatni. W drugiej połowie było już o wiele gorzej. W 47. minucie zespół nie wykorzystał dwóch znakomitych okazji, co zemściło się stratą aż pięciu goli. W międzyczasie Victoria trafiła już tylko raz za sprawą Konrada Jankowskiego.

– Zdecydowała 47. minuta. Dwukrotnie mogliśmy powiększyć prowadzenie, ale wielki błąd popełnił sędzia liniowy. Najpierw nie zauważył zagrania ręką, a później nie zareagował, gdy po naszym rzucie rożnym piłka przekroczyła linię bramkową – podkreślał Paweł Jankowski, trener Victorii. – Mecz mógł potoczyć się różnie, ale skończył się naszą przegraną. Gospodarze w drugiej połowie rozkręcili się i trzeba przyznać, że to solidna drużyna. Natomiast my mamy duży niedosyt.
W tej samej kolejce odbyło się też dziewięć innych spotkań. Remisem zakończył się tylko pojedynek Startu Dobrodzień z Rodłem Opole (1-1). Wygrały natomiast nie tylko LZS Kuniów, ale także Żubry Smarchowice Śląskie (2-0 z Piomarem Tarnów-Przywory), Start Jełowa (6-1 z Motorem Praszka), Śląsk Łubniany (3-2 z Polonią Karłowice), Unia Kolonowskie (1-0 z Hetmanem Byczyna), Orzeł Źlinice (2-1 z LZS-em Ligota Dolna), MKS Wołczyn (4-2 ze Stobrawą Ligota Dolna), TOR Dobrzeń Wielki (3-0 z Rajfelem Krasiejów) i LZS Mechnice (2-0 z 1. FC Chronstau-Chrząstowice.

Mimo przegranej sytuacja Victorii w tabeli nie zmieniła się. Wciąż zajmuje 15. miejsce, na które awansowała tydzień temu. Podopieczni trenera Jankowskiego mają 15 punktów i wyprzedzają szesnastą Stobrawę Ligota Dolna (15 pkt.), siedemnasty Motor Praszka (14 pkt.), osiemnasty Start Dobrodzień (11 pkt.), dziewiętnastego Hetmana Byczyna (16 pkt.) i ostatni MKS Wołczyn (8 pkt.).
Przed przerwą zimową piłkarze z Dobrzynia rozegrają jeszcze trzy spotkania. Najpierw zmierzą się u siebie z liderem, czyli TOR-em Dobrzeń Wielki (14 listopada, godz. 13.30), później zagrają w Mechnicach u wicelidera (21 listopada, godz. 13.00), a na końcu ugoszczą 1. FC Chronstau-Chrząstowice (29 listopada, godz. 13.00).

LZS Kuniów – Victoria Dobrzyń 6-3 (1-2)

Bramki: Maciej Torchała, Dominik Tomczyk, Konrad Jankowski.
Żółte kartki: Maksym Rozsokhah, Adam Mykita, Marcin Dwojak.
Sędziował: Tomasz Wąsiak (Opole).