Młodzicy „Ziemi Brzeskiej” pojechali w Ogólnopolskim Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym

0
fot. WOSiR Drzonków

W sobotę (7.11), kilkuset zawodników w różnych kategoriach wiekowych, stanęło na starcie Ogólnopolskiego Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym. Zawody w Zielonej Górze są również jedną z ośmiu serii Pucharu Polski. Bardzo dobre czasy przejazdów wykręcili młodzi kolarze „Ziemi Brzeskiej”.


W kategorii młodzik, Jakub Kowalski z czasem 00:25:53 zajął 12. miejsce, a Piotr Buras (00:26:13) był 14. Podium wyścigu zdominowali zawodnicy z Czech, ale jak przyznaje trener LMGKK Ziemia Brzeska, czasy przejazdów naszych młodzików, to bardzo dobre rezultaty.

– Biorąc pod uwagę rangę wyścigu, Jakub i Piotrek pojechali bardzo dobrze. Trasa była wymagająca, a do pokonania były trzy pętle. Wiem, że będę się powtarzał, ale proszę pamiętać o naszych brakach sprzętowych. Chłopcy ścigają się w przełaju na sprzęcie szosowym i torowym, a to naprawdę znacząca różnica, inne pedały, inne progi, nawet inne obuwie. My nie posiadamy sprzętu do wyścigów przełajowych, a pomimo tego nasi młodzicy osiągają bardzo dobre wyniki – mówi trener klubu kolarskiego Franciszek Moszumański.

Dodajmy, że najbliższe wyścigi przełajowe, w których pojadą młodzi kolarze Ziemi Brzeskiej, odbędą się 20 listopada w Kędzierzynie-Koźlu (seria Puchar Polski) oraz 22 listopada w Gościęcinie (Superpuchar Polski).