Wybitny gol Bartosza Białka! Wychowanek Stali Brzeg trafił nożycami w meczu z Łotwą [WIDEO]

0

Bartosz Białek otworzył wynik meczu reprezentacji Polski U-21 z Łotwą. To spotkanie kwalifikacji do mistrzostw Europy U-21 biało-czerwoni wygrali 3-1. Na turniej pojadą tylko wtedy, jeśli Rumunia przegra dziś z Danią.

Sebastian Kowalczyk dostał krótkie podanie, po którym znalazł się pod końcową linią boiska. Stamtąd błyskawicznie dokonał przeglądu pola karnego Łotyszów i dograł do niepilnowanego Bartosza Białka. Ten stanął do bramki tyłem, złożył się i pięknymi nożycami posłał piłkę do bramki. W ten sposób wychowanek Stali Brzeg, a obecnie piłkarz VfL Wolfsburg, nie tylko otworzył wynik, ale również świetnie rozpoczął drugą połowę meczu.

Później podopieczni debiutującego w roli trenera tejże reprezentacji Macieja Stolarczyka zdobyli dwa kolejne gole. W 61. minucie prowadzenie Polaków powiększył Jakub Kiwior, który strzelił głową, a 10 minut później na 3-0 trafił Patryk Klimala.
Po wszystkim błąd naszych obrońców wykorzystał Marko Regža, który ustalił rezultat spotkania na 3-1. Biało-czerwoni wygrali, ale spotkanie spotkało się z nieprzychylnymi komentarzami, szczególnie jeśli chodzi o pierwszą połowę.

„Słabiutkie 45 minut „nowej” młodzieżówki w Łodzi, z ostatnią w tabeli Łotwą. Lepszą sytuację do zdobycia gola mieli w pierwszej połowie goście” – napisał na Twitterze dziennikarz Mateusz Borek.

„Nie chcę krytykować personalnie, bo cały zespół gra źle, ale jeśli Robert Gumny chce grać w Bundeslidze, to oczekiwałbym, że na tle łotewskiej młodzieżówki będzie błyszczał i zawładnie całą prawa stroną. No ale na razie z problemami i to pod obiema bramkami” – pisał z kolei dziennikarz Tomasz Urban.

Triumfując w Łodzi nasza młodzieżówka przybliżyła się do udziału w mistrzostwach Europy do lat 21, które w przyszłym roku odbędą się na terenie Węgier i Słowenii. Spełniony musi zostać tylko jeden warunek, już niezależny od biało-czerwonych. Otóż Rumunia musi przegrać z Danią, a wynik tego spotkania poznamy około godz. 21.15. Na razie idzie po myśli Polaków, bowiem Duńczycy prowadzą 1-0.

AKTUALIZACJA

Niestety mecz Rumunia – Dania zakończył się remisem (1 – 1). Tym samym  reprezentacja Polski U21 nie awansowała na mistrzostwa Europy do lat 21.