Klasa A zakończyła rundę jesienną. KS Skarbimierz został nowym liderem! [GALERIA z meczu Victoria II Chróścice – KS Skarbimierz]

0

KS Skarbimierz, Victoria Kościerzyce, Burza Lipki, Pogoń Łosiów, KS Kruszyna-Prędocin, GKS Grodków i LZS II Starowice w miniony weekend rozegrały ostatnią tej jesieni kolejkę. Pierwsza z wymienionych drużyn wskoczyła na fotel lidera klasy A gr. II.

Jeszcze w niedzielę (22 listopada) rano zespół ze Skarbimierza tracił do pierwszych w tabeli Zielonych Ligota Tułowicka 2 punkty. Ówczesny lider w ostatniej kolejce pauzował, dlatego nasza drużyna jechała do Chróścic po komplet oczek, dzięki któremu to ona obejmie prowadzenie w tabeli. Tak też się stało, choć nie było łatwo.
Miejscowa Victoria II nie ułatwiała gry podopiecznym Tomasza Kamińskiego. Mecz mógł zakończyć się na kilka sposobów i szanse na zwycięstwo mieli zarówno chróściczanie, jak i KS Skarbimierz. Najsprawiedliwszy wydawał się remis, ale drużyna z powiatu brzeskiego ustaliła wynik już w 8. minucie i do końca spotkania nie dała sobie wbić ani jednego gola. Sama też żadnego nie zdobyła, a jedyną osobą, która znalazła się na liście strzelców pozostał Sebastian Kowalik.

– Nie spodziewaliśmy się, że skończymy rundę tak wysoko, bo celowaliśmy w pierwszą piątkę. Tym bardziej cieszymy się z takiego wyniku – przyznał Tomasz Kamiński, trener KS-u Skarbimierz. – Receptą była ciężka i uczciwa praca. Od 5 maja odbyliśmy około osiemdziesięciu treningów, na których było średnio szesnastu zawodników. Szeroka kadra obecna na zajęciach i jej wielkie zaangażowanie zaprowadziły nas na fotel lidera. Przed nami intensywne przygotowania zimą, a wiosną powalczymy o obronę wywalczonej jesienią pozycji.
Zwycięstwem piłkarską jesień zakończył także KS Kruszyna-Prędocin, który wygrał we Wrzoskach 3-2 po golach Michała Małunowicza, Mariusza Sikorskiego i Radosława Leśniewicza. Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero po przerwie, bowiem pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Ten sam wynik, czyli 3-2, padł też w Lipkach, gdzie miejscowa Burza triumfowała nad przyjezdnym LKS-em Popielów. Tam z kolei do przerwy było 2-1 dla Burzy. Na konto miejscowych dwie bramki zdobył Wojciech Dudzika jedną Mariusz Gawlik.
W mniej udany sposób rundę zamknęły Victoria Kościerzyce i Pogoń Łosiów. Pierwsza z drużyn poległa w Prószkowie (1-4), a drugą na jej własnym terenie ograł KS Dąbrowa (1-6). Dla Victorii honorowego gola zdobył Damian Bonar, a dla Pogoni Wojciech Gardziej.
Ostatni jesienny mecz przegrał również GKS Grodków. Wyniku 0-8, który padł w Reńskiej Wsi, nie trzeba szerzej komentować. W tej samej grupie klasy A, czyli tej oznaczonej cyfrą III, tym razem nie wygrała żadna z naszych drużyn, bowiem druga z nich, czyli LZS II Starowice Dolne, bezbramkowo zremisował z LZS-em Polski Świętów.
Na jakich miejscach drużyny z powiatu brzeskiego zakończyły rundę jesienną? Jak już napisaliśmy, KS Skarbimierz w ostatniej kolejce został liderem grupy II. Zaledwie punkt przewagi nad drugimi Zielonymi Ligota Tułowicka, 3 nad Rudatomem Kępa i 5 nad Polonią Prószków zapowiadają emocjonującą walkę wiosną.

Zaraz za tymi zespołami, czyli na 6. miejscu, plasuje się Victoria Kościerzyce, która traci do KS-u Skarbimierz 6 „oczek”. Ona również może jeszcze nawiązać walkę ze ścisłą czołówką, ale musi uważać na depczące jej po piętach Victorię II Chróścice, LZS Sławice oraz KS Dąbrowa.
W dolnej części stawki piłkarską jesień zakończyły z kolei Burza Lipki, Pogoń Łosiów i KS Kruszyna-Prędocin. Prawdopodobnie to między nimi oraz niżej usytuowanymi LZS-em Luboszyce, LKS-em Popielów i LZS-em Wrzoski rozegra się wiosenna walka o utrzymanie.
Drugą połowę tabeli, lecz nie w grupie II, ale III, zasiedlają też GKS Grodków (10.) i LZS II Starowice Dolne (12.). Obie drużyny mają na tyle dużo punktów, aby w przyszłej rundzie zagrać nawet o pierwszą szóstkę. Jednocześnie zgromadziły na tyle mało „oczek”, aby spaść niżej, choć utrzymanie wydaje się już tylko kwestią formalności.

Runda jesienna w klasie A rozpoczęła się w terminie 8-9 sierpnia. Każda drużyna odbyła 15 kolejek, podczas których zagrała 14 meczów i raz pauzowała. W miniony weekend (21-22 listopada) odbyły się ostatnie mecze przed przerwą zimową. Początek rundy wiosennej zaplanowano na pierwszy weekend marca.