Pierwszy gol Bartosza Białka w Bundeslidze! Zdobył go w ostatniej akcji meczu [WIDEO]

0
Źródło: twitter.com/ELEVENSPORTSPL

Prawdziwą kanonadę urządzili piłkarze VfL Wolfsburg i Werderu Brema. „Wilki” zdobyły aż pięć goli, a ich rywale trzy. Autorem jednego z nich został Bartosz Białek, który pokonał bramkarza gości z Bremy w ostatniej akcji meczu. Było to jego debiutanckie trafienie w Bundeslidze.

Pierwszy gol w tym spotkaniu padł już w 13. minucie gry. Dla Werderu trafił wtedy Leonardo Bittencourt, ale 9 minut później wyrównał Ridle Baku. Od tamtej pory trwała gonitwa, w której drużyna z Wolfsburga nie przegrywała już ani razu.
Chwilę później prowadzenie „Wilkom” dał John Anthony Brooks, później do remisu doprowadził Kevin Moehwald, a w 37. minucie wynik na 3-2 dla gospodarzy zmienił Wout Weghorst. Tak zakończyła się pierwsza połowa.
Tuż po zamianie stron do własnej bramki trafił John Anthony Brooks, ale kolejne gole zasilały już tylko konto VfL. W 76. minucie bramkę na 4-3 zdobył Wout Weghorst, a pięć minut później na boisku pojawił się wychowanek Stali Brzeg – Bartosz Białek.
Dziewiętnastolatek spędził na boisku dokładnie 14 minut. To wystarczyło, aby zdobyć pierwszego w swojej karierze gola w najwyższej niemieckiej lidze piłkarskiej. Wszystko to wydarzyło się podczas kontrataku przeprowadzonego w ostatnich sekundach piątej minuty doliczonego czasu gry.

Białek dostał wtedy podanie na dobieg od zawodnika znajdującego się w środku boiska. Futbolówkę dopadł w okolicach 35. metra i nie przyjmując jej zagrał do Joao Victora. Ten przedarł się z nią do pola karnego, a Polak w tym czasie przewrócił się i szybko pozbierał, aby dobiec do asysty kolegi i również z pierwszej piłki ustalić wynik na 5-3. Cała akcja trwała dokładnie 10 sekund.

Wychowanek Stali Brzeg trafił do VfL Wolfsburg w sierpniu. Niemiecki klub wykupił go z Zagłębia Lubin za 5 mln euro. Oprócz tego, „Miedziowi” dostaną 10 procent kwoty należnej za przejście Białka z Wolfsburga do kolejnego klubu.
W drużynie „Wilków” Polak zadebiutował dokładnie 12 września. W meczu Pucharu Niemiec przeciwko czwartoligowemu Unionowi Fürstenwalde zmienił w 74. minucie Admira Mehmediego. Pierwszy mecz w Bundeslidze rozegrał natomiast 2 listopada w meczu przeciwko Hercie Berlin. Wtedy to na placu gry zameldował się w ostatniej minucie bonusowego czasu drugiej połowy.