Olimp Grodków kontra SPR Bór Joynext Oborniki Śląskie. O podziale punktów zdecydowały rzuty karne

0

Olimpijczycy zmierzyli się na swoim parkiecie z drużyną SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie. Zespoły walczyły ze sobą jak równy z równym i ostatecznie o wyniku spotkania zdecydowały rzuty karne, w których grodkowianie zwyciężyli.

Do 23. minuty pierwszej połowy oba zespoły toczyły wyrównany mecz. W tym czasie obie drużyny zdobyły po dziewięć bramek. Przełom nastąpił po obronie rzutu karnego przez bramkarza gospodarzy Kaźmirskiego. Dwie minuty później Olimpijczycy wyszli na prowadzenie 10:9 po bramce Patryka Rogaczewskiego. Olimp, do końca pierwszej połowy, wywalczył jeszcze trzy bramki, natomiast przyjezdni jedną i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:10.

Po zmianie stron Olimpijczycy skutecznie powiększali swoją przewagę. Przełomowa dla przyjezdnych okazała się końcówka spotkania. Gospodarze w ostatnich dwóch minutach dostali dwie kary dwuminutowe. Brak Szulca i Jurosa oraz gra czterema zawodnikami w obronie doprowadziły do tego, że szczypiorniści z Obornik Śląskich wyrównali wynik na 24:24.

Ostatecznie o wyniku meczu zadecydowały rzut karne. Okazało się, że i w rzutach drużyny grają niezwykle wyrównanie. Zwycięzcę udało się wyłonić po dwóch seriach. Ostatecznie to gospodarze wygrali 9:8 i otrzymali na swoje konto dwa punkty. Przyjezdni z kolei zanotowali jeden punkt.

Dzięki zwycięstwu, Olimp awansował o jedno miejsce w tabeli ligowej, mając rozegranych najmniej spotkań.

Wyszły nam dwie trzecie spotkania. Później górę wzięło zmęczenie i błędy decydujące o końcowym wyniku. Myślę, że w grze są postępy, wielka szkoda, że meczu w hali nie widzieli kibice z Grodkowa – mówił Aleksander Malinowski, trener UKS Olimp Grodków

– Przy gwizdkach sędziów w ostatnich piętnastu minutach ten remis jest dla naszego zespołu jak wygrana! (…) Myślę, że należy cieszyć się z tego jednego punktu – powiedział Artur Szabat, szkoleniowiec SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie

Olimp Grodków – SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie 33 -32 (13-10) (11-14) karne: (9-8)


Olimp
: Zając, Dytko – Stępień, Hertel 1, Juros 5, Prokop 4, Kolanko 1, Wiśniowiecki 2, Rogaczeski 5, Wandzel, Szulc 1, Stefani 5. Kary: 12 min. Karne: 2/0. Trenerzy: Aleksander Malinowski, Piotr Mieszkowski.

Bór: Głośniak – Siemierz, Uść 4, Sawicki 2, Ramiączek 9, Szuszkiewicz, Kaźmirski 2, Klimaszewski Wasilewicz, Piróg 3, Szabat 3, Kasperski 1. Kary: 4 min. Karne: 8/3. Trener: Artur Szabat.

(foto: Damian Wolak, źródło: ww.grodkow.pl)