Wychowanek Akademii Sztuk Walki UKS „Sakura” z brązowym medalem Mistrzostw Polski

0
Na zdjęciu - Marcel Resiak i trener Piotr Wituś podczas Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików w Judo

W sobotę (12.12.2020) w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. Wziął w nich udział Marcel Resiak – wychowanek Akademii Sztuk Walki UKS „Sakura” w Skarbimierzu, zawodnik klubu MKS Juvenia Wrocław. Zawodnik wywalczył brązowy medal.

Marcel Resiak jest wychowankiem Akademia Sztuk Walki UKS „SAKURA” Skarbimierz – sekcji judo i sumo i zawodnikiem klubu MKS Juvenia Wrocław. W Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judow startował w rywalizacji zawodników wagi -50kg.

Warto zauważyć, że zawodnik jest niezwykle pracowity. Od 8 lat uczestniczy regularnie w każdym treningu. Jest wzorem do naśladowania dla mniej doświadczonych oraz młodszych zawodników. Na uwagę zasługuje jego systematyczność i koncentracja, a także sumienność w wykonywaniu każdych ćwiczeń. To właśnie buduje sukces.

– Jestem mega dumny, gdyż takie chwile dają w pracy zawodniczej i trenerskiej potężnego „kopa”! Za rok celujemy już w samo złoto! – komentował trener Piotr Wituś.

W trakcie Mistrzostw, Marcel stoczył ogółem 5 walk. 4 walki wygrał przed czasem na Ippon i poniósł 1 porażkę na Wazari po wyrównanej walce.