Victoria Dobrzyń wygrała pierwszy raz tej wiosny

0
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA

3-0 – takim wynikiem zakończyło się spotkanie Victorii Dobrzyń z Rajfelem Krasiejów. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowały gole zdobyte w drugiej połowie przez Dawida Jermaka, Pawła Kwiatkowskiego i Jakuba Kreja.

Chociaż miejscowi zagrali składem nieco różniącym się od tego podstawowego, to i tak poradzili sobie z rywalami w bardzo ważnym dla dobrzynian meczu. Jego stawką było nie dopuszczenie do tego, aby różnica punktowa między tymi dwiema drużynami wzrosła. Rywal Victorii to najniżej notowana drużyna nie zagrożona spadkiem, dlatego tak ważne było, aby pozostała ona w zasięgu ekipy z Dobrzynia.

Teraz piąty Rajfel Krasiejów ma 24 punkty, podobnie jak szósty Motor Praszka (miejsce dające prawo do gry w barażach) i siódma Polonia Karłowice (miejsce zagrożone bezpośrednim spadkiem). Ósma zaś jest Victoria Dobrzyń, która zgromadziła 21 „oczek” i jej szanse na utrzymanie wydają się takie same jak prawdopodobieństwo spadku.

– Mecz był bardzo ciężki, ale w tej grupie żaden nie będzie łatwy. Tutaj wszyscy walczą o utrzymanie, dlatego też spodziewaliśmy się trudnego pojedynku – podkreślał Paweł Jankowski, trener Victorii. – Wielkie słowa uznania dla moich zawodników, tym bardziej, że mieliśmy problemy kadrowe spowodowane kartkami, kontuzjami i chorobami. Do dyspozycji miałem tylko jednego rezerwowego, ale poradziliśmy sobie, ponieważ dobrze przepracowaliśmy okres zimowy, a to przełożyło się na wymierne efekty na boisku.

Do przerwy było 0-0, a w drugiej połowie miejscowi potrzebowali zaledwie 10 minut, by prowadzić już 2-0. Bramkarza gości pokonali wtedy Dawid Jermak i Paweł Kwiatkowski. Wynik dopiero w 90. minucie spotkania zamknął Jakub Krej. W ten sposób Victoria znacząco poprawiła swoją sytuację i na osiem kolejek przed końcem sezonu wciąż ma realne szanse na utrzymanie.

– Niestety, rywale zasłużyli na zwycięstwo 3-0. Owszem, prowadziliśmy grę i stworzyliśmy więcej okazji, ale za wrażenia artystyczne nie dostaje się punktów – mówił Mateusz Pinkawa, trener Rajfela Krasiejów. – Piłka nożna polega na zdobywaniu goli, a my nie zdobyliśmy żadnego. Zrobili to nasi rywale i to oni wygrali. Myślę, że po przerwie zostaliśmy w szatni. Mamy młodą drużynę, ale to nie znaczy, że mamy grać, jak juniorzy. Jest w niej potencjał, ale na doświadczenie trzeba jeszcze zapracować.

W 2. kolejce rundy wiosennej ani w grupie mistrzowskiej, ani spadkowej, nie padł żaden remis. W siedmiu przypadkach wygrali gospodarze, a w trzech goście. Na wyjeździe triumfowały natomiast Orzeł Źlinice (6-0 w Kuniowie), Polonia Karłowice (4-2 w Wołczynie) i 1. FC Chronstau-Chrząstowice (3-1 w Byczynie).

U siebie – oprócz Victorii Dobrzyń – zwyciężyły Śląsk Łubniany (2-1 z LZS-em Ligota Turawska), Unia Kolonowskie (3-0 ze Startem Jełowa), TOR Dobrzeń Wielki (1-0 z LZS-em Mechnice), Stobrawa Ligota Dolna (4-3 z Piomarem Tarnów-Przywory), Start Dobrodzień (2-1 z Motorem Praszka) i Żubry Smarchowice Śląskie (1-0 z Rodłem Opole).

Liderem stawki walczącej o awans wciąż jest TOR, ale jego przewaga nad drugim LZS-em Mechnice to nie 2, ale już 5 punktów. W grupie spadkowej wciąż rządzą Żubry, który mają o 3 „oczka” więcej niż drużyna z Chrząstowic.

Nie zmieniły się również ekipy zajmujące zagrożone miejsca: Motor Praszka plasuje się na pozycji dającej prawo do startu w barażach, a w czerwonej części tabeli znajdują się Polonia Karłowice, Victoria Dobrzyń, Stobrawa Ligota Dolna, Start Dobrodzień, MKS Wołczyn i Hetman Byczyna.

Victoria Dobrzyń – Rajfel Krasiejów 3-0 (0-0)

Bramki: 52. Dawid Jermak (1-0), 55. Paweł Kwiatkowski (2-0), 90. Jakub Krej (3-0).

Victoria: Pacholarz – Kucia, Torchała (75. Bajsarowicz), T. Serwadczak, Mykita, Kwiatkowski, Foryś, Jermak (85. K. Serwadczak), Dwojak, Kowalski, Krej. Trener: Paweł Jankowski.

Żółte kartki: Kowalski, Foryś, Serwadczak, Pacholewicz, Jermak, Mykita.

Sędziował: Marcin Bazan (Lewin Brzeski).