4. liga. Fatalne błędy zaważyły – Olimpia przegrała z rezerwami Odry [GALERIA]

0

Łatwo stracone cztery gole sprawiły, że Olimpia Lewin Brzeski przegrała u siebie z Odrą II Opole 0-4. Tym samym pozostaje jedynym czwartoligowcem z powiatu brzeskiego, który tej wiosny jeszcze nie wygrał.

Pierwsze ataki wyprowadzili miejscowi, którzy próbowali swoich szans z gry i stałych fragmentów. Żadnej jednak nie wykorzystali, podobnie jak przez pewien czas opolanie. Obie drużyny różniło jednak to, że Odra w końcu trafiła do bramki, co nie udało się Olimpii.

Wynik w 27. minucie otworzył Kacper Kaczka. Choć jego strzał zza „szesnastki” nie był najwyższych lotów, bramkarz gospodarzy Robert Ćwikliński nie sięgnął piłki posłanej w kierunku dalszego słupka. Siedem minut później równie łatwo prowadzenie gości powiększył Michał Sparwasser, który z kolei przelobował wychodzącego z bramki Ćwiklińskiego.

– Odpowiedzialność za porażkę biorę w pełni na siebie. Wszyscy długo przygotowywaliśmy się do tego spotkania, a na mecz wyszliśmy skupieni. Jednak moje błędy indywidualne przyczyniły się do tego, że przegraliśmy 0-4 – przyznał Robert Ćwikliński, bramkarz Olimpii. – Celem na kolejne mecze wygranie ich jak największej liczby. Wcześniej nie udało nam się to z Po-Ra-Wiem Większyce, nie udało się z OKS-em Olesno, nie udało z Pogonią Prudnik i polegliśmy też dziś. Musimy jednak gonić za punktami i walczyć o utrzymanie.

W końcówce pierwszej połowy do głosu znów doszli gospodarze, którzy intensywnie szukali wyrównania, ale bezskutecznie. Najbliżej zdobycia gola kontaktowego był Maksymilian Węgłowski, który otrzymał płaskie podanie na 4. metr. Gdyby bramkarz Odry, Błażej Sapielak, nie przeciął tej piłki, z pewnością do przerwy byłoby 2-1.

– Początek meczu był trudny, a przeciwnik postawił ciężkie warunki. Olimpia to fizyczny zespół, podczas gdy my jesteśmy ekipą bardziej techniczną, mamy nieco niższy wzrost i mniejsze doświadczenie – Michał Sparwasser, zawodnik Odry. – Tego się spodziewaliśmy, ale dzięki temu odpowiednio się przygotowaliśmy, pokazaliśmy na co nas stać. Determinacja i charakter pozwoliły nam zdobyć cztery gole i wygrać.

Po przerwie nie działo się zbyt wiele. W zasadzie główne wydarzenia godne odnotowania to dwie kolejne bramki opolan i nieskuteczne dążenia Olimpii do choćby jednego trafienia. Oba gole rezerw Odry padły podobnie – po przelobowaniu wychodzącego z bramki Ćwiklińskiego. W 55. minucie do rezultatu 3-0 doprowadził Kacper Stępień, a w 2. minucie doliczonego czasu gry wynik zamknął Maksymilian Paszkowski.

Przegrywając z Odrą II Opole Olimpia spadła z 18. na 19. miejsce, a do ostatniej bezpiecznej pozycji traci teraz 4 punkty. Gdyby jednak z 3. ligi spadła drużyna z Opolszczyzny, a sezon zakończył się dziś, lewinianie powinni mieć teraz o 7 punktów niż w rzeczywistości.

Jednak wiele jeszcze może się wydarzyć, bowiem do końca sezonu pozostały aż trzy miesiące. Kolejny mecz Olimpia rozegra na wyjeździe 3 kwietnia, czyli w Wielką Sobotę. Jej rywalem będzie Chemik Kędzierzyn-Koźle, a spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00.

Olimpia Lewin Brzeski – Odra II Opole 0-4 (2-0)

Bramki: 27. Kacper Kaczka (0-1), 34. Michał Sparwasser (0-2), 55. Kacper Stępień (0-3), 90+2 Maksymilian Paszkowski (0-4).

Olimpia: Ćwikliński – Matheus (46. Gardziej), Taracinski (70. Gil), Antkowiak, Węgłowski, Pierzga, Dykus (46. Kucharski)(75. Witkowski), Moczko, P. Mendak (15. Jankowski), Nesterów, M. Mendak. Trener: Marcin Raczkowski.

Odra II: Sapielak – Garbiec (82. Konowalczyk), Jadeszko, Lisowski, Kowalski, Stępień (65. Paszkowski), Kaczka, Dąbrowski, Leszczuk (70. Rychlik), Klimek, Sparwasser (77. Sitko). Trener: Adam Berbelicki.

Żółte kartki: Matheus, Klimek.

Sędziował: Przemysław Mielczarek (Gotartów).