Starowice górą w meczu na szczycie, wygrał też LZS Skorogoszcz – podsumowanie 25. kolejki 4. ligi

0
LZS Skorogoszcz – Agroplon Głuszyna 2-1

LZS Starowice Dolne pokonał prowadzący w tabeli Ruch Zdzieszowice i przybliżył się do niego o 3 punkty. Triumfował także LZS Skorogoszcz, a Olimpia Lewin Brzeski zanotowała drugą porażkę w rundzie wiosennej.

Absolutnym hitem 25. kolejki 4. ligi był mecz na szczycie, w którym lider, Ruch Zdzieszowice, gościł drugą ekipę stawki – LZS Starowice Dolne. Przez meczem różnica między tymi dwiema drużynami wynosiła aż 9 punktów. Do przerwy mogłoby się wydawać, że taka już zostanie, było bowiem 0-0.

Wszystkie atrakcje odbyły się dopiero w drugiej połowie. Wynik w 53. minucie otworzył zawodnik lidera, a dokładnie Dawid Kiliński. Po 11 minutach wyrównał jednak Marcin Ściański, który w 72. minucie dołożył kolejne trafienie i wyprowadził starowiczan na prowadzenie.

Kilkadziesiąt sekund później przewagę gości powiększył Raul Almeida i było już 3-1. Kolejny gol padł w 80. minucie, tym razem dla zdzieszowiczan trafił Baingo i gospodarze nawiązali kontakt. Nie zdołali jednak wyrównać, ponieważ czwartą bramkę dla LZS-u Starowice Dolne zdobył Mateusz Dłutowski, który zamknął wynik.

Wygrywając 4-2 w Zdzieszowicach drużyna z gminy Grodków stała się pierwszą w całym sezonie, która pokonała Ruch. Odrobiła też do niego 3 punkty – nie traci ich już 9, ale 6. Starowiczanie umocnili się również na pozycji wicelidera, ponieważ trzeci Agroplon Głuszyna przegrał. Teraz nasza drużyna ma nad nim 6 punktów przewagi.

Podopiecznym Jakuba Reila pomogła w tym inna ekipa z powiatu brzeskiego – LZS Skorogoszcz, bo to właśnie on ograł u siebie Agroplon Głuszyna. Zespół Marcina Fecia prowadził 2-0 po golach Jarosława Witkowskiego (9. minuta) i Kamila Tramsza (53. minuta). Chociaż w 67. minucie Radosław Mikulski zdobył z rzutu karnego bramkę kontaktową, to wynik już się nie zmienił.

LZS Skorogoszcz, który po zeszłotygodniowej kolejce spadł z 11. na 13. miejsce, tym razem wrócił na zajmowaną niedawno pozycję. W środku tabeli jednak bardzo ciasno, dlatego przy dobrych wiatrach zespół mógłby niedługo awansować nawet na 7. miejsce. Musi jednak pamiętać, że jednocześnie po piętach depczą mu Polonia Głubczyce, Victoria Chróścice i Fortuna Głogówek.

Swoją sytuację w tabeli pogorszyła jednak Olimpia Lewin Brzeski, która tej wiosny jeszcze nie zwyciężyła. Tym razem przegrała u siebie z Odrą II Opole 0-4 i spadła z 18. na 19. miejsce. Do ostatniej bezpiecznej pozycji traci teraz 4 punkty, a gdyby sezon zakończył się dziś i z 3. ligi spadła drużyna z Opolszczyzny, lewinianie powinni mieć o 7 punktów więcej niż w rzeczywistości.

Kolejne mecze z udziałem naszych drużyn obejrzymy w Wielka Sobotę (3 kwietnia). Wszystkie odbędą się wcześniej niż zwykle, bo o godz. 13.00. LZS Starowice Dolne ugości Skalnika Gracze, LZS Skorogoszcz pojedzie do Gogolina, a Olimpia Lewin Brzeski zagra w Kędzierzynie-Koźlu.

Ruch Zdzieszowice – LZS Starowice Dolne 2-4 (0-0)

Bramki: 2 Marcin Ściański, Raul Almeida, Mateusz Dłutowski.

Starowice: Fesser – K. Kowalczyk, Grądowski, Pietrakowski, Rakowski, M. Raś (80. Dłutowski), Horański, Nowosielski, Pawlus (81. Sacha), Ściański (87. K. Raś), Willyam (60. Wąsek). Trener: Jakub Reil.

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole).

LZS Skorogoszcz – Agroplon Głuszyna 2-1 (1-0)

Bramki: Jarosław Witkowski, Kamil Tramsz.

Skorogoszcz: Lach – Rożnowicz (73. Wrzeciono), Janeczek, K. Stupak, Grabas, P. Tramsz, Klimczak, Aniszewski (84. Kozłowski), K. Tramsz, Chruściel, Witkowski. Trener: Marcin Feć.

Żółte kartki: 2 Janeczek, Chruściel, Grabas, Klimczak, Rożnowicz, P. Tramsz.

Czerwona kartka: 90. Janeczek (dwie żółte).

Sędziował: Łukasz Kulesa (Kędzierzyn-Koźle).

Olimpia Lewin Brzeski – Odra II Opole 0-4 (2-0)

Olimpia: Ćwikliński – Matheus (46. Gardziej), Taracinski (70. Gil), Antkowiak, Węgłowski, Pierzga, Dykus (46. Kucharski)(75. Witkowski), Moczko, P. Mendak (15. Jankowski), Nesterów, M. Mendak. Trener: Marcin Raczkowski.