Natalia Bajor po raz czwarty z rzędu mistrzynią Polski

0

Rodowita brzeżanka Natalia Bajor (reprezentująca KU AZS UE Wrocław) po raz czwarty z rzędu wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w grze pojedynczej !

W finałowym meczu turnieju w Hotelu Arłamów nasza zawodniczka pokonała 4-2 (9-11,11-7, 11-13, 11-6, 11-5,11-4)) Katarzynę Grzybowską- Franc (Dojlidy Białystok). Dzięki wygranej w Arłamowie Natalia Bajor awansowała na czwarte miejsce na liście zawodniczek, które najwięcej razy w karierze zdobywały tytuł mistrzyni Polski w grze pojedynczej. Natalia ma na koncie cztery tytuły. Identycznym dorobkiem mogą się pochwalić Xu Jie i Jolanta Szatko – Nowak. Liderką tej klasyfikacji, z jedenastoma zwycięstwami jest Danuta Szmidt – Calińska.

Wcześniej wcześniej wychowanka trenera Zdzisława Grobelskiego z UGKS ODRA Brzeg wywalczyła też wspólnie z Katarzyną Grzybowską- Franc tytuł mistrzyni Polski w grze podwójnej, pokonując w finale 3-2 (7-11, 11-6, 6-11,11-6, 11-3) parę Roksanę Załomską (AZS UJD Częstochowa)/ Aleksandrę Michalak (Warmia Lidzbark Warmiński). Ponadto nasza pingpongistka zdobyła brązowy medal w grze mieszanej ,wspólnie z Jakubem Perkiem (Orlicz 1924 Suchedniów), po przegranym pojedynku 2-3 (4,-10, -4, 8,-11) o wejście do finału z parą Samuel Kulczycki (Dekorglass Działdowo)/Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław). 89 Mistrzostwa Polski rozegrano w dniach 26-28 marca.

Szczegółowe wyniki pozostałych dolnoślązaków i zdjęcia są na www.dozts.pl, a także na stronie ogólnopolskiej www.pzts.pl