Skromne zwycięstwo Starowic, wysokie porażki Olimpii i Skorogoszczy – podsumowanie 30. kolejki 4. ligi

0

LZS Starowice Dolne pokonał Fortunę Głogówek, Olimpia Lewin Brzeski przegrała w Gogolinie, a LZS Skorogoszcz w Chróścicach. Jak wygląda sytuacja czwartoligowców z powiatu brzeskiego po 30. kolejce rozgrywek?

LZS Starowice Dolne to wciąż wicelider stawki, który traci 8 „oczek” do prowadzącego w tabeli Ruchu Zdzieszowice. W minionej kolejce był jednak o krok od straty punktów. Chociaż podopieczni Jakuba Reila byli zdecydowanie lepsi od rywali z Głogówka, ci napsuli im sporo krwi.

Starowiczanom prowadzenie dał Jakub Horański, który trafił do bramki już w 16. minucie gry. Później jego zespół miał jeszcze kilka innych okazji, ale nie wykorzystał żadnej z nich. W drugiej połowie do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Fortuny, a w 80. minucie przed szansą na wyrównanie stanął Wojciech Rudziński.

Piłkarz zmarnował jednak rzut karny i to w kiepskim stylu, bowiem nie trafił nawet w bramkę. Tym samym mecz zakończył się zwycięstwem 1-0 starowiczan, ale zanim dobiegł końca, posypało się pięć czerwonych kartek.

Drugą żółtą dostał Jakub Horański, a bezpośrednie czerwone – za dyskusje – znajdujący się poza boiskiem Jan Jędrychowski i trener Jakub Reil ze Starowic oraz Piotr Kobiałka i trener Maciej Lisicki z Fortuny.

O wiele gorzej poradziły sobie Olimpia Lewin Brzeski i LZS Skorogoszcz. Obie sromotnie przegrały, Olimpia 2-5 na wyjeździe przeciwko MKS-owi Gogolin, a Skorogoszcz 1-5 na terenie Victorii Chróścice. Dla pierwszej z drużyn trafili Maciej Moczko i Daniel Jankowski, a dla drugiej Mateusz Chruściel.

Mimo porażki sytuacja Olimpii nie zmieniła się – wciąż zajmuje 19. miejsce i traci 13 punktów do bezpiecznego miejsca. Natomiast przewaga LZS-u Skorogoszcz nad grupą spadkową zmniejszyła się z 11 do 10 „oczek”, bowiem najwyżej sklasyfikowany w niej GKS Głuchołazy zremisował. Bezpieczna zaliczka zatem topnieje.

Kolejna odsłona czwartoligowych zmagań drużyn z powiatu brzeskiego już w najbliższą środę (5 maja). Olimpia Lewin Brzeski ugości Małąpanew Ozimek, a LZS Skorogoszcz Unię Krapkowice. Natomiast LZS Starowice Dolne zagra na wyjeździe z Po-Ra-Wiem Większyce. Wszystkie mecze zaplanowano na godz. 18.00.