Drużyna Natalii Bajor wicemistrzem Polski!

0

KU AZS UE Wrocław został wicemistrzem Polski w tenisie stołowym. Drużyna akademiczek z brzeżanką Natalią Bajor (kapitan drużyny) oraz z siostrami bliźniaczkami Anną i Katarzyną Węgrzyn były rewelacją rozgrywek w trudnym sezonie 2020/2021.

Najmłodszy zespół ekstraklasy kobiet (średnia wieku 21 lat) w finale uległ dwukrotnie po 1-3 faworyzowanej drużynie  KTS ENEA Siarkopol Tarnobrzeg, która sięgnęła 30 raz po mistrzowski tytuł. Jedyny punkt zdobyła dla wrocławianek Natalia Bajor, która pokonała 3-0 Agatę Zakrzewską.

Wrocławianki jako jedyny zespół z czołówki EK grał w krajowym składzie. Tarnobrzeżanki miały zgłoszonych aż 5 pingpongistek z zagranicy (Rumunia, Niemcy, Chiny, USA, Białoruś) oraz byłą zawodniczkę, pochodzącą z Chin i posiadającą od 2007 roku obywatelstwo polskie.
Klub z Tarnobrzega, to potęga nie tylko w polskim ale także europejskim tenisie stołowym. W poprzednich rozgrywkach wygrał Ligę Mistrzyń. Posiada duże pieniądze i sponsorów. Również dwie drużyny, które zajęły 3 miejsca, czyli Bebetto AZS UJD Częstochowa i SKTS Sochaczew, posiadają w swoich składach mocne zawodniczki  z Ukrainy i Rumunii.  W rankingu indywidualnym Natalia Bajor zajęła 3. miejsce – 24 wygrane mecze. Została wyprzedzona przez  Ukrainkę T. Bilenko z Częstochowy – 30 zwycięstw oraz Rumunkę I. Ciobanu z Sochaczewa – 26 zwycięstw. Z pozostałych zawodniczek KU AZS UE Wrocław: Anna Węgrzyn zajęła 6 miejsce – 22 zwycięstwa, a Katarzyna Węgrzyn uplasowała się na 12 miejscu – 15 zwycięstw.

Trenerem drużyny akademiczek jest Zdzisław Tolksdorf.

Tytus Strzelbicki